Google: Ice Cream Sandwich již na 1% zařízení

4

Pro dnešní den vám přinášíme přehled o tom, jak si vedou dosavadní verze operačního systému Android na různých zařízení a hlavně, co nás zajímá nejvíce, jak si vede nejnovější verze – Ice Cream Sandwich.

První příčku již delší dobu okupuje Gingerbread a jinak tomu není ani ke dnešnímu dni, navíc stále roste. Gingerbread se nadále hojně používá a také stále instaluje na nová zařízení, dokonce i na CES 2012 se objevilo několik modelů s touto verzí Androida.

Jako druhý se v pořadí umístil Android 2.2 Froyo a to i přes to, že ji pomalu odsouvají novější verze do pozadí dění a většina telefonů, které ji doposud využívali, byla  aktualizována na verzi novější. Podíl je ale i přesto pěkných 30%.

Na třetím místě můžeme vidět méně známou verzi – 2.1 Eclair a to hlavně díky levným neznačkovým tabletům nebo starší Xperii X10 mini a X8.

Zdá se, že poměrně na tabletech dost využívaný Android 3.x Honeycomb pomalu také dosahuje svého konce. Od prosince 2011 ukousnul podíl jen 0,1%. Do budoucna se tato verze již rozvíjet nebude, protože na nových android tabletech ji nahradí nový ICS.

A konečně se dostáváme k verzi Android 4.0 Ice Cream Sandwich, její podíl dosahuje 1%, avšak na trhu je s touto verzí prozatím jen jeden model – Samsung Galaxy Nexus.

Vývoj pro další měsíc je odhadován takto: Nadále poroste nejvíce využívaná verze Gingerbread a to hlavně díky starším modelům. Přijde i několik modelů s novým ICS, který zažije větší rozmach.

Zdroj: developer.android.com,  androidcentral.com

4 KOMENTÁŘE

  1. S ICS nemohu s Vámi souhlasit, Galaxy Nexus totiž není jediný, který vlastní ruskou zmrzlinu. Ještě k tomu prozatím jede na 4.0.2, Nexus S byl jako první se stock ROMkou 4.0.3. K němu přibývají další zařízení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here