Jak co nejrychleji sdílet odkaz z Android telefonu do PC prohlížeče

6

Chcete vyzkoušet rychlou, efektivní a velmi jednoduchou fintu, jak si nasdílet internetový link z prohlížeče chytrého telefonu do počítačového? Pokud ano, vyhledejte si v obchodu Google Play užitečnou aplikaci CaastMe. Stáhnout ji můžete už skoro týden a to zcela zdarma.

CaastMe zvládne sdílet link z prohlížeče telefonu (ale taky z jiných aplikací s funkcí sdílení) během pár sekund. Po instalaci již nemusíte ztrácet čas se zadáváním celého odkazu nebo zdlouhavým proklikáváním se ke stránce. Jak to tedy funguje?

1) Předtím než budete chtít sdílet odkaz, spusťte si v internetovém prohlížeči stránku caast.me v prohlížeči PC, která Vám zobrazí QR kód.

2) Poté si v mobilu při zobrazení stránky, kterou si chcete nasdílet, v nabídce prohlížeče najděte funkci ,,share“ (sdílet) a z nabídky si vyberte CaastMe.

1 2 3

3) Automaticky se Vám zapne fotoaparát, který jednoduše nasměrujte na QR kód prohlížeče v počítači. A je hotovo. Stránka se Vám spustí přímo v tom okně, ve kterém jste předtím měli QR kód.

4

Nevíme jak Vy, ale my jsme byli překvapeni, jak hladce vše proběhlo. Momentálně nemůžeme doporučit rychlejší metodu týkající se této problematiky (Pokud Vy nějakou znáte, dejte nám vědět do komentářů.). Samozřejmě, existují spousty aplikací na sdílení linků, ale ty vyžadují buď přihlašování anebo instalaci extra softwaru na plochu. CaastMe naštěstí ne, ten šlape jako hodinky a nezdržuje zbytečnostmi.

Na závěr, developer této aplikace se nechal slyšet, že se inspiroval tím, jak WeChat a WhatsApp umožňují svým uživatelům se přihlašovat skrze QR kódy. Takže vyzkoušejte CaastMe z odkazu pod článkem a dejte nám vědět, jestli si myslíte, že je užitečná nebo nikoliv.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

zdroj: http://www.phonearena.com

6 KOMENTÁŘE

  1. Sice vyžaduje instalaci addonu do prohlížeče v PC, ale není náhodou výrazně jednodušší třeba PushBullet? Žádné otevírání webu na PC dopředu, žádné skenování QR kódu apod. Stačí pouze v příslušném prohlížeči na PC mít nainstalován zmíněný addon a po volbě sdílení otevřené stránky v Androidu se daný web ve spuštěném prohlížeči na PC otevře zcela automaticky. Navíc notifikace z telefonu můžeme vidět i na PC, odesílat z PC do droida jdou krom URL i poznámky a soubory, opačným směrem je to rozděleno na Poznámky, Odkazy, Obrázky a Soubory. A dále odpovídání na SMS přímo z prohlížeče na PC, nebo psaní nových SMS taktéž z PC. A velikostně se ty APK liší nemnoho, 3,7 vs. 5,7 MB.

  2. No teda nevím, snímat z obrazovky QR kód, praktičtější mně připadá využívat službu getpocket.com, kam si můžu dvěma kliky nasdílet co chci a v počítači bez problémů v pohodlí otevřít. getpocket je zdarma, nemá chybu.

  3. Není jednodušší používat Chrome a uložit stránku do oblíbených? Synchronizace s PC proběhne automaticky. Na co instalovat další zbytečné appky!?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here