Jak bude vypadat Android 4.4 KitKat? Podívejte se na uniklé screenshoty

0

 

Na internet se dostala hromada fotografií, na kterých údajně nalezneme chystaný Android 4.4 KitKat. Samotné screenshoty vypadají velmi důvěryhodně, ale i přesto existuje několik otázek, na které zatím nemáme jasné odpovědi.

kitkat leaked 9

 

Pokud si ještě vzpomínáte na dvojici obrázků, o které jsme informovali před zhruba dvěma týdny, máme tady první zádrhel. Při porovnání vzhledu obrazovky pro vytáčení však můžeme vidět několik významných rozdílů. Znamená to tedy, že jedna z uniklých fotografií je falešná nebo Google vzhled uživatelského rozhraní během vývoje výrazně upravil.

Všimnout si můžete také názvu verze Androidu na uniklých screenshotech, která je Key Lime Pie, a nikoliv KitKat, což nasvědčuje tomu, že zobrazené sestavení může být i několik měsíců staré. Android 4.4 se totiž měl opravdu jmenovat podle limetkové koláče, ale později se Google rozhodl název změnit na KitKat.

Změny ve vzhledu uživatelského rozhraní jsou spíše kosmetické, proto se zaměříme na nové funkce, které by měl přinést Android 4.4 KitKat. Google údajně přidal defaultní podporu tisku a NFC plateb, takže pro využívání těchto dvou funkcí už by neměla být potřeba samostatná aplikace, jako tomu bylo doposud.

Screenshoty odhalují také dvojici nových předinstalovaných aplikací: Drive pro přístup ke cloudovému úložišti a Keep pro vytváření poznámek. Obě aplikace jsou samozřejmě pro Android dostupné už delší dobu, ale dosud je bylo nutné doinstalovat ručně.

Změn by se opět měla dočkat aplikace fotoaparátu, a to zejména v podobě živých náhledů aplikovaných filtrů ve stylu Instagramu. Při prohlížení fotek v Galerii údajně oceníte, kromě už zmíněné možnosti bezdrátového tisku, také několik dalších dostupných možností úprav obrázku.

Android 4.4 KitKat by měl být podle spekulací oficiálně představen už 14. října a prvními zařízeními, na kterých se nová verze operačního systému objeví, se nejspíš stanou druhé generace Nexusu 4 (někdy označovaném jako Nexus 5) a Nexusu 10.

zdroj: Talk Android, GSM Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here