Íránská vláda v zemi zakázala hru Pokémon GO! Prý by mohla ohrozit bezpečnost

0

PokemonGOBanned-696x392Pokemon GO je hra, která vzala svět útokem a zatímco většina hráčů si ji očividně užívá, existují vlády, které ji pozitivně nevnímají a v Íránu se to nyní došlo až k jejímu zakázání. Podle zprávy od BBC hru zakázala nejvyšší rada země pro oblast virtuálních prostorů z údajné obavy o bezpečnost.

Bohužel neprozradily žádné důvody, proč má hra ohrožovat bezpečnost, ale kdybychom měli hádat, řekli bychom, že jde o podobné obavy, jaké vyjádřily některé další země. Například v Rusku tuto hru nazývají „zlem“, jelikož by prý mohli lidé při hraní této hry narazit na utajovaná místa.

Podobné obavy vyjádřili i někteří lidé v Číně, kde se prý obávají, že Pokemon GO by mohl být použit k odhalení tajných vojenských základen. Například v Indonésii již vláda tuto hru zakázala, ovšem jen policistům, kteří ji prý hráli ve službě.

V případě Indonésie však dává zákaz smysl, jelikož policisté mají ve službě pracovat a ne hrát hru. V každém případě je nám líto hráčů v Íránu, kteří mají nyní asi bohužel smůlu.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here