iPPea TV – Android 4.0 ICS pro každou televizi jen za 50 dolarů

6

Malých zařízení ve tvaru USB flash disku, díky kterým lze Android spustit na každé novější televizi, v poslední době výrazně přibývá. iPPea TV se od většiny konkurence odlišuje velmi nízkou pořizovací cenou.

Novinku je možno připojit ke každé televizi či monitoru s podporou HDMI a spustit na nich plnohodnotný Android 4.0 Ice Cream Sandwich. V drobném těle iPPea TV se ukrývá procesor XBurst založený na architektuře MIPS a taktovaný na 1,2 GHz. K uložení dat slouží 2GB interní paměť, kterou lze dále rozšířit pomocí slotu na microSD kartu. Nezbytností je podpora Wi-Fi (802.11 b/g/n), díky které je možné prohlížet internetové stránky, sledovat videa z YouTube, stahovat aplikace apod. Zařízení podporuje zobrazení v HD rozlišení (1080p) a obsahuje kodeky pro přehrávání populárních audio i video formátů. Na boční straně nechybí USB port pro připojení příslušenství, například myši, klávesnice nebo externího disku.

iPPea TV je k dipozici k předobjednání na oficiálních stránkách výrobce . Základní verze stojí jen 50 dolarů (1030 Kč), k dipozici je ale také různé příslušenství:

  • dálkové ovládání s QWERTY klávesnicí, myší a gyroskopem za 22 dolarů
  • prodlužovací HDMI kabel za 8 dolarů
  • HDMI konektor otočný o 360 stupnů za 8 dolarů
  • USB RJ45 LAN adaptér za 12 dolarů

http://www.youtube.com/watch?v=uqUDvlsO4so

zdroj: ippea.com

6 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here