iPhonů se v USA za poslední čtvrtletí prodalo více než androidů

5

Z nadpisu je jasné, o čem tato novinka bude. Tato situace  se vztahuje pouze v USA, v Evropě je  na 1. místě android se 61 % , iPhone má 25,3 %.

iPhone vždy bojoval v USA se smartphony běžícími na androidu. Minulý rok vládl prodejům v USA android, který měl celkově 53 % trhu se smartphony. Apple s iPhonem byl druhý se 37 % trhu. Ovšem rok 2012 přinesl zvrat. iPhone nyní ovládá 53,3 % trhu a druhý je android, jehož podíl poklesl na 42 %.

Tento obrat ve prospěch Applu je přisuzován iPhonu 5, který trhal rekordy, co se prodejnosti týče. iPhone poprvé překonal magickou hranici 50% podílu na trhu. Ale tyto údaje platí pouze pro 3. kvartál tohoto roku, byly zjištěny 25. listopadu a konečná čísla se statistikami pro rok 2012 budou známy nejdříve v lednu roku 2013.

Na prodeje v USA mohou mít vliv soudní spory, vedené Applem proti Samsungu. Ty se vlečou už velmi dlouho a jejich konec je v nedohlednu. Více si o této problematice můžete přečíst v článku Samsung a Apple o sobě dávají znovu vědět a Samsung vrací úder Applu

Zdroj: androidauthority.com

5 KOMENTÁŘE

  1. Je fakt, že v USA je to jiné, ale je to kvůli dotovaným cenám iPhonu, které jsou úplně někde jinde než u našich zlodějů.

  2. USA je zeme blbu radi si kupuji americke veci a pritom jsou poskladane se soucastek od asiatu.Hlavne ze je na tom jablko 😀

  3. Michal ma pravdu, tamni dotacni ceny k tarifum jsou uplne jinde, navic tim padem lidi meni telefony co dva roky. Jen tady z toho opet delaji neco vyjimecneho, tam je to celkem obyc telefon co ma kazdy 🙂

  4. Spíš si už vyzkoušeli Android, a zastesklo se jim po něčem co funguje jak má.

    USA je možná země blbů a telefony davaj dohromady z dílů pořízených v asii,jelikož je nikdo jinný nevyrabí,ale nějakým kouzlem dokázali že iphony 3G v dnešní době stále fungujou po těch letech, což se nedá říct třeba o Samsung S, Samsung SII které ted ve firmě měníme za nový HW a to jsou skoro o polovinu mladší stroje než ty iphony 3G.
    Já osobně bych už za žadnýho Androida peníze nedal, protože koupit si placku za 15 tis na 2 roky mě přijde moc.To radši fungující Iphone o tisicovku dražší na 5 let.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here