iOS 7 velmi připomíná Android. Inspiroval se Apple?

6

iOS-VS-Android

Zahraniční portál PhAndroid poukázal na velmi zajímavou věc. Porovnal totiž Android se současnou verzí operačního systému iOS 7, který si bude moci každý uživatel stáhnout zdarma na starší verzi systému již 18.září, a neuniklo mu několik podobností.

iOS vs Android
Design uzamknuté obrazovky a rozložení funkcí je velmi podobný.

Oba systémy nabízí velmi podobnou uzamknutou obrazovku. Dále stojí za zmínku rádio na službě Apple iTunes, u kterého se také nabízí otázka, zdali se Apple neinspiroval u Androidu. Kromě vytváření vlastních seznamů skladeb lze využít i poslech doporučených stanic.

Pokud bychom srovnávali kalendáře na iOS a na Androidu, pak můžeme hrát hru, ve které se hledají rozdíly na dvou obrázcích. Jenže u kalendáře to nekončí, velmi podobní si jsou aplikace Apple Mail a Gmail. Koncept designu si je velice podobný. Všimněte si například stejného umístění hvězdiček a označování emailů.

 

 

Porovnání mailů iOS 7 a Android
V levé části se nachází mailová aplikace od společnosti Apple, vpravo pak Gmail.

K tomu můžeme přidat i vytvořený multi-tasking na iOS, ve kterém se vyvolává seznam aplikací na pozadí a zobrazují se stejně jako na Androidu. Součástí je i zapínání Bluetooth, či Wi-Fi, nebo manipulace se zvuky.

Zdroj: PhAndroid

6 KOMENTÁŘE

 1. Stejně tak, jako když se v nějaké aplikaci objeví čtverce nebo obdelníky s ostrými hranami a všichni automaticky pokládají danou věc za zkopírovanou s W8, tak se to děje i s těmito systémy.

  Uzamykací plocha nemá společného nic, kromě hodin a kruhů na pozadí, což je blbost pokládat za kopírování.. Navíc srovnávat XX verzí Androidu s jednou verzí iOS, tak je skoro jasné, že se najde alespoň nějaká podoba s verzemi Androidu… Zbytečný článek, podobný tomu předchozímu, kde jste se snažil potopit iPhone 5S, ale naštěstí tam, vám to čtenáře vmetli do tváře 🙂

 2. Si vul Jaro, autor clanki ma pravdu, tak ho nehan. Apple jede pres kopirak, pac uz nevi, jak drzet s Googlem krok.

  • Díky za nadávku 😉 Na použitých výrazech se pozná inteligence člověka, takže sis možná odpověděl na nějakou svou otázku :). Apple rozhodně přes kopírák nejede. Zkopíroval snad 64b procesor? Od koho prosím tě, když je první? Pokud jsi bystrý a já věřím, že ano, jistě poznáš, proč má nejnovější verze iOS číslo 7. Ono tam není jen tak, ale protože je to sedmá verze. Další verze, která se vyvíjí od těch předešlých. Poučuje se z chyb ostatních a to třeba i u konkurence, snaží se dát zákazníkům to nejlepší. Přesně tak, jako to dělá Android.

   Stejně tak se Android učil na začátku od iOS. Neříkám, že kopíroval, pouze se snažil vytvořit to nejlepší pro lidi. Ta masa lidí, která nenávidí Apple a má naopak kladný vztah k Androidu si toho dříve nevšímala, ohradila se proti jakémukoliv kopírování nebo spojitosti s iOS, ale pravda byla taková, že to pouze nechtěli vidět… Teď se karta obrátila a my se máme snížit na stejnou úroveň jako oni? Jsem rád, že tu máme iOS, protože konkurence je důležitá a bez iOS by nebyl Android tím, čím je dnes… Stejně tak jako by nebyl Intel bez AMD…

 3. Járo když ti to tak strašně vadí co se tu píše, tak jednoduše sem nechoď. Najdi si raději něco jako „iOS market“ a tady to nech být. Konkurence mezi Androidem a iOSem vždy byla a také vždy bude. To, že autor článku sympatizuje s Androidem neznamená, že musí slintat i u iOSu… Jinak naprosto souhlasím s autorem, že podobnosti jsou více než podivné.

  • Promiň, že mám svůj názor 😉 Jen si myslím, že zorvna Android by měl o kopírování mlče.. V minulosti to bylo naopak a nadával na nás Apple a teď máme dělat to stejné my? Promiň, ale já nechci patřit mezi ty ubožáky, kteří jen nadávají a navážejí se do konkurence…

 4. Az nato ze google skopiroval prvni verzi ios kterou apple vidal z prvnim iphonem a vytvoril z toho android . A dalsi rozdil je odladenost sistemu. Proc asi android potrebuje 4 jadra atd. A iphon ne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here