Investice do propagace Moto X bude přes 10 miliard

3

moto x evleaks

Google údajně plánuje investovat do propagace očekávaného modelu Moto X přes 500 milionů dolarů, tedy v přepočtu 10 miliard korun. Uvedl to Wall Street Journal. Telefon by měl být v prodeji u všech hlavních amerických operátorů. Ti navíc do telefonu nebudou nijak zasahovat, což se u Androidu stává málo.

Motorola jde tímto krokem proti svému hlavnímu rivalovi – Applu. Právě u jablečných zařízení je zvykem, že se u operátorů prodávají bez dalších úprav.

Moto X je prvním modelem z dílny Motoroly, od nedávné akvizice, kdy Google odkoupil společnost Motorola Mobility za asi 213 miliard korun. Jak jsme již informovali, novinka bude představena 1. srpna v New Yorku. Jedná se o telefon střední třídy, který nabídne třeba dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 taktovaný na 1,7 GHz, Adreno 320 a 2 GB operační paměti.

Motorola Moto X se však bude zřejmě soustředit primárně na americký trh a s ohledem na dřívější spekulace o chystaném zařízení pro Evropu, se modelu Moto X možná ani v oficiálním prodeji nedočkáme.

zdroj: wsj

3 KOMENTÁŘE

  1. jsem dost zvedavej na cenu… vzhledem ke specifikacim by mohla byt snesitelna 🙂 vidim to jako dalsiho kandidata na muj pristi telefon 😀

    • Co se týče ceny, nechci nijak spekulovat, ale dle mého skromného odhadu bych řekl od 7 do 10 tisíc korun. Taky bude záležet na síle dolaru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here