Investice 15 milionů dolarů Dysonu by mohla vést k delší výdrži baterie

0

Co si budeme povídat, s délkou výdrže baterie na chytrém telefonu není spokojený nikdo. I ti, kterým vydrží zařízení déle než jeden den, by se za delší čas bez nabíjení nezlobili. Dnes máme pro Vás dobrou zprávu v tomto ohledu. Společnost zabývající se přístroji pro domácnost jménem Dyson zainvestovala slušnou částku 15 milionů amerických dolarů do slibné technologie, která by mohla životnost baterií v chytrých telefonech až zdvojnásobit.

url

Peníze byly předány michigenské univerzitě na podporu projektu Sakti3. Tato nová technologie využívá pevné lithiové elektrody namísto směsi chemických kapalin, čímž baterii umožní využívat více než 1000 Wh/l, což je dvakrát tolik energie, než jsou schopny uskladnit dnešní nejvýkonnější lithiové baterie. To tedy umožní telefonům prodloužit intervaly mezi nabíjeními.

,,Projekt Sakti3 dosáhl takových výsledků, kterých není aktuálně žádná jiná technologie schopná. Jde nám hlavně o motory a baterie, tedy základní otázky správného fungování strojů.“ James Dyson, zakladatel společnosti.

Velkou výhodou je to, že výroba baterií je levnější, šetrnější k životnímu prostředí, delší výdrž již nezmiňujeme. Vzhledem k absenci směsi spousty chemických látek už je také daleko menší pavděpodobnost, že Vám telefon bochne v kapse. 🙂

Dyson podepsal společnou dohodu vývoje se Sakti3 a zavázal se tím v podobě pomoci rozšíření finálního produktu mezi veřejnost. Pokud je vše řečené pravda, můžou potkat společnost známou hlavně kvůli vysavačům velké úspěchy i v ohledu mobilních technologií.

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here