Invaze chytrých domácích spotřebičů na CES 2013

0

CES 2013 nepřinesl jen nové chytré telefony a tablety, ale také chytré domácí spotřebiče, které jsou vybaveny Androidem nebo je alespoň možné je pomocí smartphonu dálkově ovládat. Pomalu se tak začínají naplňovat vize, se kterými už před deseti lety přišel Microsoft: každý domácí spotřebič se stává inteligentním počítačem.

LG

Celý soubor chytrých domácích spotřebičů představilo LG. Součástí je chytrá lednička s dotykovým displejem, která umožňuje načtením čárového kódu vaším smartphonem ukládat informace o potravinách a jejich datu minimální trvanlivosti. Na základě dostupných potravin i nastavení vašeho osobního profilu, vám navíc lednička může doporučit ideální recepty na pokrmy.

Chytrá chladnička dokáže spolupracovat s chytrou pečící troubou od LG. Lednička troubě zašle informace o vámi vybraném receptu a potřebném nastavení (tj. typu, teplotě a času pečení). Všechny funkce trouby navíc můžete pohodlně ovládat pomocí svého smartphonu.

Dalšími novinkami korejského výrobce jsou chytrá pračka se sušičkou, které vám na displejích zobrazí podrobné informace o pracích cyklech, a robotický vysavač, který je možno pomocí smartphonu ovládat na dálku.

Samsung

Chytrým domácím spotřebičem se na CES 2013 pochlubil také Samsung, který ukázal lednici T9000. Novinka je vybavena desetipalcovým dotykovým displejem a ve srovnání s běžnými chladničkami nabídne mnoho dalších možností využití – sdílení fotografií či receptů s přáteli, vytváření poznámek v aplikaci Evernote, zobrazení informací o počasí atd.

http://youtu.be/yCdS6dHUmCQ

Panasonic

Vařič rýže Panasonic SR-SX2 je pro nás Evropany asi nejexotičtějším zařízením na CES 2013, které je možno ovládat pomocí Androidu. Na svém smartphonu můžete pohodlně nastavit požadovaný recept a ohřívač rýže automaticky nastaví nejideálnější program vaření. Zařízení nabízí také podrobné informace o spotřebě elektřiny.

zdroj: pd, pa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here