Intel vyvíjí platformu pro chytrou domácnost

0

engadget_smarthome

V dnešní době existuje spousta inteligentních zařízení. Pomineme-li chytré telefony, počítače apod. tak zjistíme, že inteligentní jsou už nejen pračky, ale třeba i ledničky. Jistě, u elektroniky je to dnes běžná věc, nicméně objevují se dokonce inteligentní dveře či okna, ba dokonce celé domy. Jenže zde existuje velký problém, tím je složité připojení dalších zařízení do systému a vzájemná nekompatibilita.

Společnost Intel si je vědoma budoucnosti a právě proto pracuje na platformě pro inteligentní domácnost. Slibuje jednodušší připojení dalších zařízení a větší kompatibilitu. Systém bude programovatelný pomocí grafického rozhraní, vytvořeného v HTML 5. Není tak problém měnit „nastavení“ domácnosti pomocí vlastního telefonu apod.

Intel demonstroval situaci, kdy systém rozpozná plačící dítě a do reproduktorů pustí příjemnou melodii na uklidnění. Jak moc je v dané situaci „domácnost“ úspěšná, to můžeme jen hádat. Je však jasné, že inteligentní domácnost zvládá mnoho dalších věcí a v budoucnu se stane nenahraditelnou součástí našeho života.

zdroj: engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here