[Aktualizováno: Tak asi ne] Instagram přišel o 25 % uživatelů, pravděpodobně kvůli nedávným změnám

1

Aktualizace 12:27: Mluvčí Instagramu informaci o poklesu uživatelů popřel a naopak uvedl, že počty aktivních i nově registrovaných uživatelů Instagramu stále rostou. Jak navíc uvedl server engadget, tak data, ze kterých původní zpráva vycházela, zahrnovala pouze část uživatelů, kteří měli propojený instagram a facebook účet, navíc v relativně krátkém a tedy nereprezentativním časovém úseku.

Instagram, který byl před nedávnem odkoupen společností Facebook za 14 miliard korun, přišel asi o 25 % svých uživatelů. Spekuluje se, že za úbytkem stojí hlavně nové podmínky, ty umožňovaly užívat fotografie a osobní údaje bez vědomí uživatele.

V pátek měl Instagram návštěvnost 12,4 milionu aktivních uživatelů, zatímco jindy je to o mnoho víc, ve špičce až 16,4 milionu uživatelů. I přesto, že úbytek nemusel nutně být reakcí na změnu podmínek, protože ostatní služby taktéž zaznamenaly pokles aktivity uživatelů, smluvní podmínky byly nakonec staženy.

Krok vyvolal řadu kritiky, nicméně známý server Cnet se Instagramu zastal a prohlásil „Pokud je produkt pro uživatele zdarma, stává se uživatel sám produktem,“ Instagram prý v nových podmínkách ani nespecifikoval nic nového, co by nebylo dříve možné.

Zdroj: svetandroida

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here