Instagram má nyní přes půl miliardy aktivních uživatelů!

0

new-instagram-logoInstagram dosáhl významného mezníku. Dnes oznámil, že překonal milníku 500 milionů aktivních uživatelů měsíčně, přičemž 100 milionů z těchto uživatelů pochází ze Spojených států. Sice nezjistíme, kolik času tito uživatelé tráví denně na Instagram, ale Instagram uvedl, že v současné době používá denně tuto službu 300 milionů lidí po celém světě.

Pro službu, která se během posledních pár let výrazně rozšířila, (zejména po tom, co ji získal Facebooku) je to obrovský úspěch. Dokonce to vypadá, že by se mohl Instagram stát během příštích let další službou společnosti Facebook, která bude mít přes miliardu aktivních uživatelů denně.

Globální uživatelská základna Instagramu se tak v posledních dvou letech zdvojnásobila. Služba překonala 400 milionů aktivních uživatelů v září loňského roku. Instagramu tehdy trvalo devět měsíců, než se dostal z 300 milionů uživatelů (prosinec 2014) na 400 milionů.

Instagram prozradil, že každý den používá tuto službu asi 300 milionů lidí, je zveřejněno více než 95 milionů fotografií a něco přes 4,3 miliardy fotografií či videí je „lajknuto“.

Je samozřejmé, že Instagram se bude snažit dosáhnout miliardy aktivních uživatelů měsíčně. Facebook už má přes miliardu aktivních uživatelů a WhatsApp, který je rovněž ve vlastnictví Facebooku, taky. Je jen otázkou času než se stane Instagram třetím členem miliardového klubu.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here