Infografika: LCD vs. Super AMOLED

5

Server samsungtomorrow.com zpracoval velmi zajímavou infografiku v rámci, které ukazuje rozdíly mezi běžnými LCD displeji a Super AMOLED , jenž můžeme nalézt v produktech od Samsungu. Již na první pohled při srovnání obou displejů různých zařízení si všimnete vyššího kontrastu a výraznějších barev  právě u AMOLED displeje, čím dále tato technologie vyniká se dozvíte v následující infografice:

Infographic-Youll-See-What-Others-Dont-with-Galaxy-Tab-S

5 KOMENTÁŘE

 1. To je ubohost. Zatím jsem neměl kvalitnější displej, než v nynějším Nexusu 5 a můžou si udělat grafickou prezentaci jakou chtějí. O věrnosti barev mám jinou představu, než ty vyšťavené v případě AMOLED. Teď jsem tenhle text nakláněl do stran a nahoru dolu a pozorovací úhel končí v momentě kdy už převážně koukám na hranu telefonu. O tom, jak by trpěl AMOLED při mé páteční 5ti hodinové cestě s displejem ukazujícím GPS navigaci se snad ani zmiňovat nemusím.

  • To jsi trošku nedal 🙂 nemam problem na me S4 s nicim co pises. Asi hater co závidí vid? Nech si svuj nexus a nemel sracky.

   • Ale já přece nepíšu, že bys měl mít s S4 nějaký problém 🙂
    Problém máš asi s chápáním psaného textu, ale o tom tahle diskuze není.
    Já jen píšu, že barvy na Amoled jsou možná líbivě barevné a to může být u telefonu (nebo spíš v dnešní době komunikátoru) fajn, ale jen do doby než na něm zobrazíš třeba fotografii o které víš, jak by měla vypadat. A protože jsem měl S3 i S4, tak vím, co s displejem udělá delší zobrazení neměnného textu. Např.navigace.
    Víc nic jsem nenapsal. Hater nejsem. Nepočítám li nástavbu a rychlost odezev a probouzení telefonu, nevyvolávali ve mě S3 ani S4 žádné emoce jako je nenávist.
    Myslím, že nemelu sračky, melu fakta 🙂

    Jo a ještě k tomu nahoře… nevím jestli jsem mimo, ale z podstaty mé práce si tu vyšťavenost (přesaturovanost) dovedu i změřit. I když to není potřeba, protože pokud znáš fotky zobrazené na kalibrovaném, ale i trochu normálně ukazujícím displeji, rozdíl je patrný okamžitě.

    Uznávám ale, že teenager takové barvy na hrách a facebooku může naopak ocenit a že životnost displeje ho až tak nezajímá vzhledem k tomu, že nejpozději do roka mu při pádu na zem praskne, sečteno podtrženo, je pro něj Amoled dobrá volba.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here