Infografika: Evoluce displejů telefonů Samsung

0

V sérii infografik se objevil nedávno třetí díl z History of Samsung Mobile Phones. Zaobírá se vývojem displejů od vzniku společnosti až do současnosti, kdy ukazuje jednotlivé druhy displejů na konkrétních modelech.

SH-3

Po prvních dvou dílech týkajících se prodejnosti a vyzvánění přichází třetí díl infografik, tentokrát z oblasti vývoje displejů. Historii opět začíná popisovat od roku 1988, kdy se poprvé objevil mobilní telefon s jednořádkovým displejem. V roce 1994 měl již první model tři řádky a v únoru roku 1998 již byl schopen displej zobrazovat SMS. V roce 2000 přinesly takzvaná véčka do vývoje poněkud zmatek. Vnější displej sice zůstal třířádkový, vnitřní měl však již řádků pět.

V dubnu roku 2002 se objevilo první véčko s vnitřní barevným TFT-LCD dislejem s 262 tisíci barvami. Technologie TFT-LCD byla užívána až do roku 2005, kdy se postupně zařízením displeje zvětšovaly od 2,04 až do 2,2″. V srpnu zmíněného roku měl již displej na tu dobu úctyhodné rozlišení 320*240. V červnu roku 2009 přišlo první zařízení s AMOLED displejem a o rok později Samsung představil Super AMOLED displej ve svém zařízení Galaxy S. Od té doby jsou AMOLED displeje užívány téměř ve všech zařízeních, které výrobce prodává.

Infographic-History-of-Samsung-Mobile-Phones-Evolution-of-Display

S příchodem příštího roku by však mohlo dojít k drobným změnám. O tom, že Samsung možná uvažuje a užití PLS LCD displejů jsem psali zde. Jakou infografiku si pro nás připraví Samsung příště uvidíme. Vzhledem k četnosti jejich vydávání se s ní seznámíme  možná ještě letos.

Zdroj: Samsungtomorrow

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here