iDisplay – Android jako druhý monitor

4

unnamed
iDisplay je jednoduchá aplikace, která udělá z vašeho androidního zařízení druhý monitor k PC. Budete potřebovat aplikaci pro Android a malý prográmek do počítače. To co by některé mohlo odradit je cena, neboť androidní aplikace stojí 95 Kč. Program pro PC je zdarma a je k dispozici jak pro Windows, tak i pro Mac OS.

iDisplay 1IMG_0083

Po nainstalování je potřeba provést první konfiguraci. Ve většině případů si telefon či tablet vyhledá příslušný server sám. Lepší je ale vsadit na jistotu a zadat server ručně, protože pak při každém dalším spuštění dojde k automatické synchronizaci mezi Androidem a počítačem. To provedeme tak, že klikneme na tlačítko „Enter Manually“ a zadáme ručně IPadresu a PORT viz. obrázky. Poslední možnost je spárovat zařízení pomocí USB kabelu v režimu „USB ladění“.

iDisplay 2Screenshot_2013-02-04-19-06-49Screenshot_2013-02-04-19-45-22

Po dokončení synchronizace se počítač automaticky přepne do nižšího rozlišení a je hotovo. Nyní můžete svůj tablet, nebo telefon používat jako plnohodnotný druhý monitor. Problém je, že přenášení obrazu je o cca jednu sekundu pomalejší což znamená, že pro přehrávání videa se tento způsob moc nehodí. Lépe se dá využít ke zobrazování různých dodatečných informací apod… Funguje zde i dotykové ovládání včetně gesta pro „pinch-to-zoom“. Krátká ukázka v našem videu:
logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

4 KOMENTÁŘE

  1. bud můžete obrazovku duplikovat nebo rozšířit mě funguje obojí 😉 je to v nastavení zobrazení windows 🙂

  2. mám 5“mobil a tablet 7“ a chtěl bych mobil jako druhý display. existuje něco?a ještě za je na mobil aplikace co udělá bezdrátovou klávesnici pro tablet. je spousta aplikací ale řeší mobil vs pc nebo tablet vs pc ale dva android nikdy. díky za rady a prosím bez komentářů k čemu to je dobrý 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here