Ice Cream Sandich naportován na miniaturní počítač Raspberry Pi

1

Jedním z největších překvapení konce minulého roku na poli miniaturních počítačů byl bezesporu britský Raspberry Pi. I přes svou velikost kreditní karty a, v rámci kategorie, poměrně slušnou hardwarovou výbavu si totiž udržel extrémně nízkou cenu pohybující se okolo 25$, tedy přibližně 540 korun českých.

Není tak divu, že se takřka ze dne na den stal hitem a i po modernizaci, zvýšení ceny (právě na $25) a snaze maximalizovat výrobní kapacity je stále většinu času beznadějně vyprodán. A díky nedávnému úspěchu jeho tvůrců bude určitě ještě populárnější.

Na oficiálním blogu se totiž tento týden objevilo oznámení, že kromě klasických linuxových distribucí, se jim na Raspberry Pi podařilo zprovoznit plnohodnotný Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Takřka bez problémů prý již funguje hardwarová akcelerace včetně přehrávání videa a jediné větší problémy jsou se zvukem.

V blízkém časovém horizntu se prý dokonce dočkáme zveřejnění zdrojových kódů, takže si zmrzlinu budeme moci na Raspberry Pi nahrát sami. S trochou štěstí si tak za chvíli budeme mít možnost postavit multimediální centrum k televizi doslova za několik málo stovek korun.

Pro nedočkavce je již nyní dostupný Andorid 2.3 Gingerbread, díky absenci hardwarové akcelerace a slabšímu procesoru, ale není úplně nejrychlejší.

Zdroj: rasp via xda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here