Huawei Tron – herní konzole s Androidem

0

Huawei se na proběhlém veletrhu CES 2014 v Las Vegas pochlubil herní konzolí vybavenou upraveným operačním systémem Android 4.2 Jelly Bean. Novinka může připomínat konkurenční konzoli OUYA, která už je nějaký ten pátek na trhu.

Huawei Tron CES

Huawei Tron je malé a elegantní zařízení, které bude možné pomocí HDMI kabelu připojit k televizi či monitoru. Dostatek herního výkonu by měl zajistit čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 4 spolu s 2GB RAM. Hry bude možné stahovat přes Wi-Fi 802.11ac a ukládat je do 16GB nebo 32GB interní paměti, případně na vloženou micro SD kartu.

Předinstalovaný Google Play Store však v zařízení nenajdete, Huawei místo něj použil vlastní obchod s hrami. K další výbavě patří konektor USB 3.0 a podpora technologie Bluetooth 3.0, pomocí které s konzolí komunikuje dodávaný herní ovladač. Součástí gamepadu je mimo jiné čtyřsměrné tlačítko, dvojice analogových páček nebo velký touchpad nahrazující myš.

Huawei Tron by měl stát méně než 120 dolarů, v přepočtu zhruba 2 400 Kč. Problémem pro případné zájemce by měla být dostupnost herní konzole, Huawei ji totiž plánuje minimálně zpočátku nabízet jen na domácím čínském trhu.

zdroj: The Verge

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here