Huawei plánuje se stát do roku 2021 nejúspěšnějším výrobcem smartphonů na světě

0

HuaweiJedná se sice přinejmenším o ambiciózní cíl, ale zdá se, že Huawei je rozhodnutý se do roku 2021 stát celosvětově nejúspěšnějším výrobcem smartphonů. Plán oficiálně oznámil předseda společnosti Richard Yu minulý týden na technické konferenci Converge v Hongkongu. Měl k dispozici také impozantní data společnosti, kterými podpořil tyto ambice.

Navzdory současně upadajícímu čínskému mobilnímu trhu se společnosti Huawei podařilo v 1. čtvrtletí letošního roku něco impozantního, jelikož prodeje chytrých telefonů Huawei vzrostly o 59%. Čísla Samsungu za stejné období se přitom vůbec nezměnila a Applu se dokonce prodeje o 14% propadly.

V globálním měřítku má podle statistik IDC Huawei v současné době 8,3% podíl na trhu se smartphony, takže za Applem s 15% a Samsungem s 23% stále velice zaostává, což ale nic nemění na tom, že je mezi třemi nejúspěšnějšími výrobci chytrých telefonů. Yu tvrdí, že do roku 2021 by mělo snad číslo vzrůst na čtvrtinu trhu. Je jisté, že pokud toho chce Huawei opravdu dosáhnut, musí se obrnit trpělivostí, jelikož ho čeká hodně náročná cesta.

Zda je takový výsledek reálný nebo ne, se nedá jednoduše říci, ale že chce Huawei nabízet to nejlepší je jasné, jelikož letos investoval 9,2 miliardy $ na výzkum a vývoj, zatímco Apple v tomto odvětví pro srovnání investoval pouze 8,1 miliardy $.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here