Huawei P9 se již prodalo přes 6 milionu kusů

0

Čínský výrobce telefonů Huawei se může pyšnit velmi dobrými statistikami v prodeji své vlajkové lodě P9, jenž je jedna z nejúspěšnějších generací top modelu tohoto výrobce. A dokázal to za pouhých 5 měsíců!

 

huawei-p9-barevne-varianty

 

Jedním z největších lákadel tohoto špičkového smartphonu je bezesporu cena, která se v ČR pohybuje kolem 15ti tisíc korun. Při velmi podobné výbavě se může rovnat například „flagshipům“ jihokorejského Samsungu či amerického Applu, u kterých je cenovka vyšší. Dalšími přednostmi „PéDevítky“ je duální fotoaparát značky Leica či kvalitní čtečka otisků prstů.

 

Co se týče výše uvedených výrobců, zde jsou prodejní čísla, která jsou sice stále o dost vyšší než Huawei P9 –  Samsung S7 (Edge) – 30 milionů prodaných kusů nebo iPhone 6S (Plus) – 40 milionů prodaných modelů jen během uvodního měsíce prodeje, ale ostatní čínské značky – Xiaomi, Meizu, včetně největšího výrobce nejlidnatější země na světě Huawei, jejichž prodeje se vysoce zvedají, mohou někdy v budoucnu tak velkým světovým značkách zatápět pod kotlem, ne-li je překonat.

 

huawei-p9-08

 

Nejúspěšnějším modelem Huaweie zatím zůstává loňský model P8 lite, jenž se na světě prodalo přes 10 milionů kusů a v České republice to dosud je absolutní prodejní hit. Je tento rekord možné překonat již tento rok? A dokáže se o to postarat samotný model P9 nebo jeho levnější varianta Lite, která chce určitě navázat na úspěchy minulého modelu s ořezanými funkcemi, ale stále s přesvědčivým výkonem a takřka dokonalým vzhledem?

 

Zdroj: GSMArena.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here