Huawei Mate 9 Pro s čtyřnásobným optickým zoomem bude možná dražší než iPhone 7 Plus a Google Pixel XL!

0

huawei-mate-9-proTelefony Huawei Mate 9 a Mate 9 Pro se nejspíš zařadí mezi velice pozoruhodná zařízení. Podle posledních informací bude dvojice vybavena čtyřnásobným optickým zoomem a prémiová varianta „Pro“ s duálně zakřiveným displejem přijde na ohromných 1 300 $ (asi 32 300 Kč).

Nepřiměřeně vysokou cenu nechme zatím stranou a pojďme se soustředit na optický zoom. Nejsme si totiž zcela jisti, jak může takovýto zoom pracovat u telefonu, který nemá na zádech žádný výrazný výstupek. Řešením by mohl být periskop (podobně jako u Asusu Zenfone Zoom), ale ten by musel být někde umístěn a snímač otisků prstů pod fotoaparátem by mu tak nejspíš zavazel.

Dále by mohl Huawei tento problém vyřešit podobně jako Apple u nového iPhonu 7 Plus, takže by byla jedna z čoček širší než druhá a při focení objektů ve větší vzdálenosti by telefon využíval onu širší čočku. Při čtyřnásobném zoomu by sice musela být čočka o dost větší než u iPhonu, ale zatím nám připadá tato varianta nejpravděpodobnější, což však neznamená, že nás nemůže Huawei překvapit něčím úplně novým.

Můžeme si však také položit otázku, proč nezůstane model Mate 9 u systému, který se již osvědčil v praxi na telefonech Huawei P9.

Zatím Vám nedoporučujeme brát tyto spekulace příliš vážně, jelikož nám například připadá velice nepravděpodobné, že by Huawei nasadil takovouto cenovou politiku. Pokud se však tato cenovka skutečně potvrdí a Huawei začne takovouto cenovou politiku uplatňovat i u svých dalších zařízení, můžeme si být zcela jisti tím, že přijde o velké množství současných zákazníků.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here