Huawei Mate 9 Pro přijde s duálně zakřiveným 5,9″ QHD displejem a podporou DayDream VR

0

huawei-mate-9-proNový high-end phablet Huawei Mate 9 Pro bude mít duálně zakřivený displej! Doposud jsme znali tento model jako „Long Island“ a věděli jsme, že nabídne místo FullHD rozlišení displeje – kterým bude disponovat model Manhattan (klasický Mate 9) – QHD rozlišení.

Podnětem pro zvýšení rozlišení byla virtuální realita Daydream VR. Virtuální realitu od Googlu tak bude bohužel podporovat pouze model Mate 9 Pro. Není překvapivé, že se Huawei rozhodl využít QHD rozlišení, jelikož využití 6 palcového FullHD displeje pro virtuální realitu si dokážeme představit opravdu jen těžko.

gsmarena_002huawei-mate-9-pro

Na renderu si můžeme všimnout také toho, že varianta Pro disponuje oproti té klasické nejen duálně zakřiveným displejem, ale také hardwarovým tlačítkem pod displejem. Dá se předpokládat, že by mohlo tohle tlačítko sloužit jako domovské. Dále nemůžeme u varianty Pro najít 3.5 mm jack, a je tak docela možné, že Huawei následuje současný trend a z této varianty modelu Mate 9 ho odstranil.

Zatím se zdá, že kromě těchto klíčových rozdílů nebude model Pro v ničem odlišný od toho klasického. To tedy znamená, že by měl být tento telefon poháněn procesorem Kirin 960 společně se 4 GB operační paměti, úložiště by mělo mít kapacitu 64 GB a na zadní straně bychom měli najít duální kameru, která byla samozřejmě opět vyvíjena ve spolupráci s legendární společností Leica.

Nakonec ještě stojí za to zmínit, že telefony by měly být představeny již 3. listopadu.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here