Huawei – bude příští smartphone kovový nebo keramický?

0

Huawei potvrdil, že plánuje v letošním roce představit více high-end zařízení. Vedle kvalitní hardwarové výbavy má přijít také s prémiovými materiály užitými při výrobě. Hovoří se zejména o kovovém nebo keramické těle.

Huawei-CES-2014

Huawei je známý především svými levnými zařízeními v obvykle levném plastovém těle. Jelikož se na první pohled nejedná o velkého hráče, nemusí budit ve všech spotřebitelích naprostou důvěru. Co si však většina lidí neuvědomuje nebo neví, Huawei je druhým největším dodavatelem služeb a infrastruktury pro telekomunikační společnosti a mobilní operátory. Zejména u nás jsou všechny vysílače (alespoň ty nově stavěné) pro signál mobilních telefonů dodávány právě touto společností.

U mobilních telefonů chce Huawei přijít s novými materiály a představit výkonnější telefony, aby se dostal mezi velké hráče trhu. Tomu mají pomoci právě užité materiály. Shao Yang, vedoucí marketingu společnosti, řekl že “The material is one of the most important things for consumers, not only because it will have the different feeling, but because it can make the different architecture.” („Materiál je jednou z nejdůležitějších věcí pro spotřebitele nejen proto, že je pocitově jiný, ale protože můžete vytvořit jinou stavbu/architekturu“ – pozn.: volně přeloženo.) Následně dodal: “We are trying out new materials like glass and ceramic so we will become less and less focused on plastic.” („Zkoušíme nové materiály jako je sklo nebo keramika, takže se budeme stále méně a méně soustředit na plast“ – pozn.: volně přeloženo.)

Někomu může přijít na mysl, co se asi stane s keramickým telefonem, pokud spadne. Malé uklidnění může přinést skutečnost, že se nebude jednat o keramiku jakou si představíte třeba u vázy, ale podobnou tomu, jaká byla zvolena v roce 2012 pro HTC One S. Jeho tělo je vytvořeno za užití speciálního procesu plasma-elektrolytické oxidace (PEO), jinak anglicky zvané též microarc oxidation (MAO), díky které je výsledný produkt velmi pevný. U HTC však údajně někteří uživatelé pozorovali odštipování malých kousků z krytu. Můžete tedy doufat, že Huawei technologii před nasazením ještě lépe prověří a případně zlepší samotný proces výroby.

“We will have more and more metal phones definitely” („Rozhodně budeme mít víc a více kovových telefonů“ – pozn.: volně přeloženo.), řekl také Yang serveru Trustedreviews. “We think people are very welcoming to metal phones and they think glass is also a good material but plastic is not so good.” („Myslíme si, že lidé velmi vítají kovové telefony a myslí si, že sklo je také dobrý materiál, ale plast podle nich není tak dobrý“ – pozn.: volně přeloženo.) Nakonec dodává: “Consumers are very willing to have something new. Everything new, if it is a good quality, will get very good feedback.” („Spotřebitelé si velmi přejí mít něco nového. Všechno nové, pokud je to dobré, dostane dobrou zpětnou vazbu – pozn.: volně přeloženo.)

Kdy konkrétně se některého modelu s užitými prémiovými materiály dočkáme, není jisté. Pokud si však menší společnosti uvědomují, že nejen plast se dá použít pro mobilní telefony, můžeme doufat, že i ostatní výrobci si nebudou chtít nechat ujet vlak a v brzké době představí mobilní telefony s lepšími užitými materiály.

Zdroj: Trustedreviews

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here