Huawei Ascend P6 se nejspíš také objeví v Google edici

1

Huawei Ascend P6 black

HTC One a Samsung Galaxy S4 nejspíš nejsou posledními smartphony, které budou dostupné v tzv. Google edici. Už delší dobu se spekuluje například o Sony, mnohem jistější je však situace ohledně Huawei. Kevin Ho, který má v Huawei na starosti divizi výroby mobilních telefonů, totiž v rozhovoru pro web Pocket-lint prohlásil, že v současné době společně s Googlem zkoumají, zda je možné nabídnout Google edici Huawei Ascend P6.

Vzhledem k předchozímu prohlášení, které při oficiálním představení smartphonu učinil Richard Yu, výkonný ředitel společnosti, jde o poměrně milé překvapení. Sice to ještě neznamená, že se upravené verze Huawei Ascend P6 opravdu dočkáme, ale jde alespoň o důkaz, že Google hledá další partnery, aby mohl svou řadu smartphonů prodávaných v Google Play Store dále rozšířit.

Huawei Ascend P6 je smartphone, který dokáže zaujmout už na první pohled svým elegantním designem, nízkou tloušťkou 6,18 mm a hliníkovým tělem. Zklamáním není ani výbava, která zahrnuje 4,7″ displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů, čtyřjádrový procesor Huawei K3V2 běžící na frekvenci 1,5 GHz, 2GB RAM, 8GB vnitřní paměť, slot na micro SD karty, 8mpx fotoaparát a 2000mAh baterii.

Smartphony z tzv. Google edice mají čistou verzi Androidu bez zbytečných úprav a uživatelských nadstaveb, které mají ve zvyku přidávat výrobci. O softwarové aktualizace se však nebudete starat Google, jako je tomu v případě Nexus zařízení, nýbrž samotní výrobci. Smartphony jsou nabízeny přímo v internetovém obchodě Google Play Store, ale v tuto chvíli jen pro zájemce z USA, kteří mohou vybírat mezi Google edicí HTC One a Samsungu Galaxy S4.

zdroj: Pocket-lint

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here