Huawei: 20 krát rychlejší síť než současná LTE

2

I když v současné době je nejlepším řešením datového přenosu technologie LTE, společnost Huawei přišla s novým řešením. Společnost má prý koncept technologie, jenž dosahuje rychlosti přenosu 30 Gbps. Technologii nazvala  „Beyond LTE“.

Ve srovnání se současnou LTE sítí je dvacetkrát rychlejší a šestkrát rychlejší než LTE Advanced. Avšak ještě není pořádně dobudována ani LTE síť, tu využívá pouhých 7% smartphonů. V tomto případě bychom se mohli bavit až o jakési 5G sítí.

Mezi klíčové funkce patří inovativní konstrukce antény, která zvyšuje výkon a vyřizuje požadavky na širokopásmové, radiofrekvenční technologie. Snižuje také náklady a spotřebu energie, uvedla společnost Huawei.

Současná technologie LTE využívá 20 MHz pásmo s rychlostí 300 Mbps. Modernější LTE Advanced využívá pásmo 100MHz a její rychlost dosahuje 3,3 Gbps. Pásmo sítě společnosti Huawei není známo, ale pravděpodobně bude velmi široké, aby dosáhla neuvěřitelné rychlosti 30 Gbps.

Pro naši krajinu jen těžko představitelná věc, když není pořádně dobudována ani 3G síť. Avšak je dobře, že i při dosavadních vysokých rychlostech se hledají nové řešení a technologie.

gizmodo.com

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here