HTC zřejmě přesouvá výrobu, v několika továrnách se už přestalo vyrábět

0

FOXCONN

Situaci HTC všichni dobře známe, už několikrát jsme informovali nejen o hospodářských výsledcích. Všechny důležité události jsme shrnuly do jednoho článku. Avšak příběh tchajwanského výrobce pokračuje dál. Podle Reuters a Wall Street Journal HTC přesune výrobu jinam, v některých svých továrnách už dokonce zastavilo výrobu. Až do této chvíle vyrábělo v několika svých továrnách v Číně a na Tchaj-wanu. Podle informací WSJ už jedná s Foxconnem a dalšími společnostmi o přesunutí výroby.

Kvůli zastavení výroby se logicky na trh dostane méně zařízení, alespoň po nějaký čas, než se společnosti dohodnou a ustálí se výroba. Prozatím je výroba zastavena v Taoyuane a Šanghaji. HTC si od přesunutí výroby slibuje nižší náklady na výrobu. Zřejmě se také dočkáme prodeje nevyužitých výrobních linek. To by společnosti taktéž mohlo přinést zajímavý obnos, který může použít třeba na inovace a vývoj. Nicméně tuto informaci sám výrobce dementoval.

HTC uvedlo, že tak jako ostatní výrobci, i oni plánují objem výroby a snaží se ji optimalizovat. „Provozování fabrik se odvíjí od poptávky na trhu. Pokud je menší poptávka, pracujete s menším počtem továren a tím optimalizujete náklady. Je-li požadavek na větší produkci, potom musíte zapojit všechna tato zařízení.“

Je tedy možné, že se HTC svých výrobních linek sice nezbaví, ale výrobu stejně přesune jinam. Objevují se možnosti, jako pronajmutí továren nebo výroba zařízení pro jinou společnost. Existuje také možnost zavření továren a jejich „zakonzervování“ do budoucnosti. Byť by to byl asi nejméně ekonomicky výhodný krok.

zdroj: phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here