HTC zřejmě čekají ještě horší časy

4

HTC

Už v minulosti jsme informovali o tom, že HTC se sice snaží zlepšit současnou situaci, ovšem stále se pohybuje nad finanční propastí. Už minulý rok byl pro společnost nevydařený. Naděje se tak vkládaly do roku letošního, nicméně se nevyplnily a jedním z důvodů, je nízký prodej zařízení. Příští rok se však podle Morgan Stanley situace nezlepší.

Studie předpokládá propad prodeje chytrých telefonů společnosti HTC o dalších 33 procent. To je obrovské číslo. Ovšem pokud se studie vyplní, bude si za ještě větší propad moct právě sama společnost. Není to totiž tak dávno, co se rozhodli vyrábět jen telefony střední a vyšší třídy. Bohužel jak jsme mohli vidět, i přesto, že kvalitou telefonu dokáže HTC konkurovat výrobcům, jako je Samsung nebo Apple, prodeje tomu rozhodně neodpovídají. A právě nedostatečně silná nebo spíše žádná strategie pro low-end trh se má společnosti v roce 2014 vymstít.

Jak můžeme vidět, situace HTC se příliš nelepší. V porovnání s minulým čtvrtletím sice společnost vykázala o něco větší zisk, ovšem v meziročním srovnání je to tragédie a propad o 27,1 %. Nezbývá než doufat, že výrobce případně zvládne i takovýto scénář.

zdroj: bgr

4 KOMENTÁŘE

 1. Prosim Vas, kdo to pise ty clanky, to nemate korekturu?

  „Naděje se tak vkládaly do roku letošního, nicméně se nevyplnili a…“

  Ja to klidne vemu za mirny poplatek :).

 2. HTC a konkurovat kvalitou? 😀
  EVO 3D – vesměs všechny kusy problémy se zadním krytem (samo sebou i ten můj měl). One X – sice jeden kus polykarbonátu, ale co z toho když vrže a display nesedí pevně (ano i ten můj) a zakončil bych to mega super zpracovaným ONE – 4 kusy (stříbrný 2x, červený a modrý) a katastrofa, navíc s tím, že jejich zázračná nepasující konstrukce se nedá (už) vyreklamovat jako výrobní vada :-

  Takže o kvalitě bych zdaleka nepsal.

 3. Vďaka takýmto článkom sa uberá na hodnote HTC. Podľa mňa to pôsobí ako strašiak pre ľudí ktorý si chcú kúpiť smartphon a nevedia o nich nič, respektíve nemajú žiadne skúsenosti. Rozhodovanie je na základe reklamy (tu má prepracovanú Samsung ) a takýmto článkom. Samsung sa kvalitou prevedenia ani z ďaleka nemôže porovnávať s HTC.Vlastním obe značky – Note/S3 – OneX+/One/Desire a kvalitou je HTC ďaleko pred Samsungom. Vyváženosť systemu má tiež HTC lepšiu. Žiaľ reklama víťazí

 4. HTC si za to může samo. V roce 2011 na trh vypustilo hromady nekvalitních mobiů s nulovou podporou, že jim dodnes přeji aby krachli. Každý mobil z toho roku měl nějaké závažné problémy, které HTC odmítalo vyřešit. Na jakékoliv prosby, připomínky a dotazy nereagovali. Jsem rád že lidi nezapomínají. Zkrátka jim to patří.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here