HTC v budoucnu nebude nabízet levné smartphony, zaměří se na high-end zařízení

3

Peter Chou, generální ředitel HTC, řekl deníku The Wall Street Journal, že jeho společnost se v budoucnu nechystá nabízet low-end smartphony. Důvodem je to, že HTC nechce zničit image své značky, takže nebude prodávat velmi levné telefony, které by zvýšili prodeje.

Prohlášení je ale velmi nejednoznačné, protože nevíme, co si Peter Chou představuje pod pojmem „levný telefon“. Mohlo by to znamenat, že HTC se zaměří výhradně na high-end smartphony a zcela přestane vyrábět levnější zařízení pro méně náročné uživatele. Další a pravděpodobnější možností je to, že taiwanský výrobce nebude produkovat superlevné telefony, jejichž cena je snížena na úkor kvality. Cílem HTC je to, aby si zákazníci společnost spojovali jen s opravdu kvalitními výrobky.

„Nechceme zničit image naší značky… Klademe důraz na použití lepších materiálů, abychom vyrobili lepší produkty, které nabízejí prvotřídní užitek.“
Peter Chou, generální ředitel HTC, pro The Wall Street Journal

Peter Chou také uvedl, že v letošním roce se jeho společnost chystá prodat na čínském trhu třikrát více smartphonů než v roce minulém. Taiwanská společnost se také snaží posílit svoji pozici na trzích v Evropě, Africe a na Středním Východě.

zdroj: ap

3 KOMENTÁŘE

  1. V poslední době mi přijde, že se HTC akorát nechává se vším slyšet…ale skutek jakoby utek. Xko je sice hezký telefon, ale ač to nerad říkám (jsem majitel starého Desiru a jako další telefon chci HTC), S3jka je celkově lepší, protože Xko má spoustu drobných vad na kráse.
    A to bylo řečí, že už žádné mraky nových telefonů, ale jen pár kvalitních modelů. Tento rok zatím vypadá v počtu nových HTC modelů skoro stejně jako ty předešlé…tak nevím 🙂

    Každopádně jsem zvědavý, jak to nakonec bude…rád si koupím nové HTC 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here