HTC uvolnilo zdrojové kódy pro tři své přístroje. Uživatelé chtějí další a zahájili „útok“ na Facebook stránky

3

HTC během víkendu zveřejnilo zdrojové kódy tří svých zařízení s Androidem. Jedná se o telefony Desire Z, Incredible S a tablet Flyer. Pro běžného uživatele to možná není zajímavá a důležitá zpráva, naopak vývojáři mohou slavit a ve výsledku mohou být spokojení také uživatelé.

Pokud jste v poslední době navštívili stránky HTC na Facebooku, mohli jste tam spatřit opakující se žádosti o uveřejnění zdrojových kódů pro HTC EVO 3D, EVO 4G, EVO Shift a Sensation. Nejčastěji se jedná o následující příspěvek: „Please release the kernel source for the EVO 3D, EVO 4G, EVO Shift, and Sensation. I love HTC devices, but am saddened that HTC refuses to follow GPL requirements to release source code.“ V druhé části je upozornění na porušení podmínek open source, podle kterých musí být GPL kód, který zařízení s Androidem používají, zveřejněn při komerčním použití. Kódy mohou využít například šikovní vývojáři při tvorbě vlastních androidích ROM.

A jaká je reakce HTC? To oznámilo, že zdrojové kódy vydá později, protože nyní ještě nejsou ve snadno přístupném formátu. Podle předpokladů by měly být kódy vydány 90 – 120 dní po zahájení prodeje zařízení.

zdroj: ac, pa

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here