HTC: „Trh s androidími tablety sledujeme, aktuálně se ho ale nebudeme účastnit“

0

Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát, tak tchajwanský výrobce chytrých zařízení, HTC, není na poli tabletů s Androidem až zas tak nezkušeným hráčem. Zatímco nám v Evropě přinesl pouze 7“ Flyer, tak v Americe se vytáhl dvěma tablety, z nichž jeden byl dokonce klasicky 10“.

Ani jeden ze tří kousků bohužel nikterak výrazně neuspěl. Evropský Flyer i přes přítomnost na svou dobu revolučního pera HTC Scribe selhal kvůli přemrštěné ceně a až trestuhodně opožděné aktualizaci na Android 3.2. Jeho americký protějšek HTC EVO View 4G dopadl obdobně a ani klasickému 10.1“ JetStreamu se nepodařilo, sic měl také aktivní pero Scribe, marketingové prorazit.

Nikoho tak v podstatě nepřekvapilo, když dnes marketingový ředitel globálních online komunikací v HTC, Jeff Gordon oznámil ukončení prodeje všech tří tabletů. Kromě toho se také krátce vyjádřil k situaci HTC na tabletovém trhu.

Dle jeho slov sice HTC aktuálně žádný tablet nepřipravuje, ale současně nezahálí a vyhodnocuje varianty, jak se na lukrativní trh vrátit. V současné době je tak ve hře jak možnost, že přijdou s levným tabletem podobným Nexus 7, tak i že se naopak vydají dražší a vybavenější cestou.,

Tak či tak to ale bude chvíli trvat. I přestože firma všechny tři tablety považuje za úspěšné, tak si je vědoma přesily konkurence a na trh se bude vracet jen, pokud si bude naprosto jistá svými šancemi na komerční úspěch.

 

Zdroj: fiercewiress

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here