HTC se začíná dařit, za duben hlásí zvýšení prodejů

0

Pokud se podíváme na mobilní výrobce zaobírající se alespoň trochu Androidem, tak nám vyjde, že se až na Samsung nikomu opravdu výrazně nedaří. Obzvláštně smutná situace je pak u HTC, které ještě minulý rok Androidu kralovalo a o rok předtím stálo v podstatě u zrodu jeho komerčního úspěchu.

Od té doby však pouze upadalo a finanční výsledky byly měsíc od měsíce horší, celé to pak vyústilo v situaci, kdy podle veřejně dostupných dat generovalo pouhé 1% zisku z celého trhu s chytrými telefony.

Nyní to však začíná vypadat, že by se mohlo začít blýskat na lepší časy. Podle prvních zpráv se totiž prodeje za duben alespoň trochu oživily a oproti březnu přinesly lehké zlepšení z NT$30.879 (cca 18 miliard korun)  na NT$31.03 billion. Stále je to bohužel méně, než za stejný měsíc v roce 2011 kdy prodeje vynesly  NT$38.73 billion, nicméně i tak jde alespoň o zastavení dlouhodobého propadu.

Otázkou bohužel zůstává, zda HTC lehký růst nebo alespoň stagnaci udrží. První nápor zákazníků na novou řadu HTC One v Evropě totiž již opadl a ačkoliv tento měsíc přijdou novinky do USA, tak zanedlouho novou zbraň vytasí i Samsung a té již nebude lehké konkurovat.

zdroj: ac

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here