HTC se snaží osamostatnit od součástek Samsungu

0

Kromě samotných telefonů a tabletů pro koncové uživatele je Samsung na androidím trhu znám také kvůli výrobě jejich součástek. Poměrně úspěšné jsou například jeho fotoaparáty,  AMOLED displeje a procesory rodiny Exynos.

Poměrně logicky tyto součástky nepoužívá pouze ve svých zařízeních, ale prodává je také ostatním, potencionálně konkurenčním, výrobcům. Procesory a paměti od Samsungu jsme tak mohli nalézt u starších iPhonu, displeje u leckterých Motorol Razr a tak podobně.

Jedním ze zákazníků Samsungu byla až do nedávné doby také thawanská společnost HTC. Podle webu digitimes.com se ale rozhodla od Samsungu odejít a začít součástky nakupovat u alternativních výrobců.

Konkrétně změnila dodavatele fotoaparátů, které nově odebírá od společností OmniVision a Sony, a částečně AMOLED displejů. Ty jí nově většinově dodává společnost AU Optronics, vzhledem k jejím výrobním kapacitám jde ale minoritní část stále také od Samsungu.

Co přesně je důvodem změny dodavatele jisté není. Poměrně pravděpodobná je ale možnost, že se HTC tímto krokem snaží alespoň částečně oslabit příjmy svého aktuálně zřejmě nejnebezpečnějšího rivala na poli chytrých telefonů s Androidem.

Zdroj: digitimes

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here