HTC porušuje patenty Nokie, hrozí tak zákaz prodeje modelu One

2

nokia

Tchaj-wanský výrobce HTC se v poslední době potýká s několika problémy. Jedním z hlavních problémů je samozřejmě zisk, který opět klesl do červených čísel. Mimo to musí urychleně společně s Qualcommem pracovat na novém řešení, jak odesílat a přijímat signál, jinak hrozí dokonce zákaz prodeje HTC One, modelu, který jako jeden z mála držel výrobce nad vodou. Za vše může podle Wall Street Journal porušování patentů Nokie.

Mezinárodní obchodní komise u amerického soudu rozhodla, že HTC porušuje patenty pro přenos a příjem telefonních hovorů. Spor se týká hlavně modelu HTC One, starší modely by postihnout neměl, neboť používají jiné technologické řešení. V případě, že by firma HTC svůj spor prohrála, hrozí zákaz prodeje telefonu One na území Spojených Států. To by představovalo další obrovský problém, protože na americký trh putuje asi 20 % celkové produkce.

HTC má několik možností řešení, musí však vše vyřešit do ledna, kdy vstoupí v platnost rozhodnutí soudu a s tím i možný zákaz prodeje. Jedním z možných řešení je společně s Qualcommem použít jinou technologii. Nicméně je také pravděpodobné, že by se HTC mohlo dohodnout s Nokií na licenční smlouvě. Dalším, byť nepravděpodobných řešením je, že by výrobce přiměl komisi změnit svůj postoj.

Vzhledem k předešlým sporům je tento náročnější, protože se jedná o patenty založené na hardwaru. To vyžaduje samozřejmě daleko větší zásah, než patenty týkající se softwarového řešení.

Nokia vlastní asi 10 000 patentů týkajících se komunikace a obrovské množství dalších. Ve snaze ochránit své portfolio vedla a vede patentové spory po celém světě. Společnost odhaduje, že za licenční poplatky v tomto roce obdrží 675 milionů amerických dolarů.

zdroj: wsj

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here