HTC počítá s dalším propadem ve 4. čtvrtletí 2012

1

Zatímco ještě před dvěma roky bylo HTC jedním z největších konkurentů Apple a předpovídala se mu, jakožto nejvýraznějšímu výrobci androidích telefonů, zářná budoucnost, tak v posledním roce to jde s firmou z ekonomického hlediska jen z kopce.

A bohužel to podle zástupců firmy nezmění ani tradičně nejsilnější čtvrtletí roku. Tento pátek konkrétně tchajwanský výrobce elektroniky oznámil, že ve 4. čtvrtletí letošního roku předpokládá propad příjmů o celých 41% oproti stejnému období minulého roku. Spolu s tím očekává také snížení marží, ty by měli z 12.7% spadnout na historické minimum 1%.

Očekávaný zisk firma neoznámila, nicméně vzhledem k vyhlídkám na nízké příjmy a ještě nižší marže se nedá počítat s žádnými velkými čísly. Dost možná tak padne rekord minulého čtvrtletí, kdy byl čistý zisk firmy nejnižší od roku 2006.

Ruku v ruce s ekonomickým propadem se snižuje také podíl HTC na trhu. Oproti minulému roku, kdy firma držela 10.3 %,  zabírá tento rok pouze 4% podíl na trhu chytrých telefonů.

Podle všeho se HTC pokusí své místo na trhu obnovit pomocí čínského trhu, právě tam se totiž chce pokusit dohnat ztráty, které nabrala v Evropě a Americe.

Zdroj: nasdaq

1 komentář

  1. V dobe HTC HD2 to bylo nejlepsi, od te doby vydaval same  slabe stroje, ktere bych si nikdy nekoupil, ziskal si me Samsung a mohu rict, ze lepsiho vyrobce mobilu neni.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here