HTC One se možná zpozdí kvůli nedostatku komponentů

0

htc-onesilver3v

HTC One bylo odborníky i běžnými uživateli přijato převážně pozitivně a je tedy dost možné, že novinka pomůže výrobci z dlouhotrvajících finančních problémů. Podle některých spekulací by se však HTC One mohlo brzy po začátku prodeje stát nedostatkovým zbožím, a to ne kvůli zvýšenému zájmu zákazníků, ale z důvodu nedostatku komponentů.

Podle taiwanské společnosti KGI Securities dodá HTC v první polovině letošního roku jen 20 % z původně plánovaného počtu smartphonů. Externí dodavatelé totiž údajně nejsou schopni zajistit dostatek důležitých komponentů potřebných pro výrobu HTC One. Největší potíže by měly být s ultrapixelovým fotoaparátem, tedy s jednou z největších chloub telefonu.

V důsledku těchto potíží by mělo být v následujících měsících dodáno jen 800 tisíc až 1,2 milionu kusů HTC One, už nyní je však jasné, že poptávka po telefonu bude vyšší. Spekuluje se tedy o tom, že HTC svůj nový vlajkový model začne nejprve prodávat na menších trzích, kde dokáže plně uspokojit poptávku. Původně sice výrobce sliboval, že HTC One se začne po celém světě prodávat už 15. března, na některých trzích by se ale údajně začátek prodeje smartphonu měl posunout až na konec května.

To je samozřejmě obrovská výhoda pro konkurenci, zejména pro Samsung a jeho Galaxy S IV, které bude představeno 14. března. Je jisté, že mnoho nerozhodnutých zákazníků dá raději před nejistým čekáním přednost smartphonu, který bude rychleji na trhu.

zdroj: aa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here