HTC One S má problémy s dotykovými tlačítky [video]

3

Někteří uživatelé HTC One S se po odlupující se povrchové úpravě krytu setkávají s dalším problémem, který se tentokrát týká softwaru a kapacitních tlačítek pod displejem.

Občas se HTC One S začne z neznámého důvodu přepínat mezi domovskou obrazovkou a zobrazením všech dostupných obrazovek (viz video níže). Navíc přestanou zcela fungovat kapacitní tlačítka pod displejem a jediným dočasným řešením tohoto problému je vypnutí a zapnutí obrazovky telefonu. Pokud jste se s tímto problémem také setkali, můžete své One S reklamovat. HTC údajně přijímá telefony k opravě, bohužel ale zatím není známa jasná příčina problému a proto neexistuje ani jeho spolehlivé řešení.

Na různých internetových fórech najdeme stovky příspěvků, kde si uživatelé stěžují na tento problém. Jednou z nejpravděpodobnějších příčin je rezonance mezi frekvencí GSM a frekvencí kapacitních tlačítek. K vzájemnému rušení dojde v případě, že je smartphone v oblasti s nízkou úrovní signálu a výkon GSM čipu je automaticky zvýšen na maximální hodnotu. Pokud by toto opravdu bylo příčinou problému, stačilo by vydat softwarovou aktualizaci, která by změnila citlivost kapacitních tlačítek pod displejem.

Se stejným problémem se dříve potýkal také Galaxy Nexus, ale Google a Samsung naštěstí velmi rychle vydali opravnou aktualizaci.

zdroj: pa

3 KOMENTÁŘE

  1. Podobný problém měl i Samsung Galaxy GIO – dodnes neopraveno. U Samsungu to zatloukli. Proto u mě Samsung nadobro skončil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here