HTC One s čistým Androidem chybí infraport, Beats Audio a další funkce

5

HTC One Google Edition

Když bylo oznámeno HTC s čistým Androidem, zvedla se na internetu velká vlna nadšení, a to mezi pokročilejšími uživateli. Jen málokdo si však uvědomil, že by „Google edice“ mohla mít ve srovnání s běžnou verzí smartphonu také nějaké nevýhody. Opak je však pravdou a majitelé HTC One zakoupeného v Google Play Store přijdou o přístup k některým zajímavým funkcím, které jinak vlajková loď taiwanského výrobce nabízí.

Nadstavba HTC Sense 5, která je trnem v oku mnoha uživatelů, totiž nepřináší jen jiný vzhled uživatelského rozhraní, ale také přidané funkce, které v čisté verzi Androidu chybí a které jsou více či méně vázány na hardware telefonu. Zástupce HTC pro web Android Police uvedl, že „Nexus verzi“ HTC One budou chybět některé pokročilé funkce fotoaparátu včetně vytváření živých fotografií HTC Zoe.

Zapomenout můžete také na používání infračerveného portu k ovládání televizoru a částečně také na Beats Audio. Přesněji, kvalitní hardwarové součástky zůstanou, ale software vylepšující zvuk nebude k dispozici. Spekuluje se dokonce o tom, že HTC One s čistým Androidem nebude mít funkční FM rádio.

Nutno však podotknout, že v některých případech půjde o nedostatek, který by mohl být vyřešen dodatečnou instalací dané aplikace vyextrahované z HTC Sense. Čistota Androidu přímo od Googlu však bude rázem pryč. Větším problémem než chybějící funkce však bude pro uživatele z České republiky nedostupnost puristické verze HTC One, která bude minimálně zpočátku v prodeji výhradně na americkém trhu.

zdroj: Android Police

5 KOMENTÁŘE

  1. Všechno má svoje pro a proti. Pokud chce někdo čistý Android na prvotřídním hardwaru jiném než Nexus musí počítat, že tam nebudou vychytávky které tam výrobce přidává aby nějak ospravedlnil nadstavbu. I když jak bylo v článku zmíněno určitě se najdou nadšenci kteří vytvoří buď aplikace které nahradí ty chybějící, nebo je z nadstaveb přímo vyextrahují.

      • Měl jsem na mysli, že kdo chce čistý Android na HTC One bude za tuto verzi vděčný a myslím, že i za možnost si nějaké aplikace ze Sense nainstalovat, ale nebude muset mít celý Sense včetně těch appek které v životě nepoužije. Mně by přišlo ideální kdyby si majitel takovýchto founů mohl při prvním použití vybrat zda chce čistý droid nebo verzi s nadstavbou.

  2. beats audio je bez problémů dostupný na xda i modaco, ale ani s drahými studiovými sluchátky jsem nezaznamenal výraznější posun k lepšímu pokud si sám nastavím ekvalizér. Možná je nastavený exkluzivně pro beats sluchátka ale tuto předraženou hipsterovinu přenechám školákům.
    Infraport je daleko zajímavější. Zajímalo by mě jestli vůbec nebude hardwarově přítomen či bude pouze chybět ovladač.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here