Spekulace: HTC nabídne dual boot Androidu a Windows Phone

6

HTC Windows Phone 8S Atlantic Blue

Jak už jste jistě slyšeli, výrobci HTC se poslední dobou na mobilním trhu zrovna nedaří tak, jak by si zrovna představoval. Microsoft se svým operačním systémem Windows Phone to také nemá lehké a proto by se mohly obě firmy spojit a nabídnout u telefonů HTC dual boot. To znamená, že uživatel bude mít na výběr při spuštění telefonu mezi dvěma operačními systémy: Androidem a Windows Phone.

Toto řešení by potěšilo především uživatele, kterým se líbí platforma Windows Phone a na druhou stranu je odrazuje menší množství dostupných aplikací. Důvod tohoto řešení není úplně jasný a proto se zatím jedná spíše o spekulace. Mohl by to být jeden ze správných kroků, jak získat větší podíl na mobilním trhu u obou výrobců.

S nabídkou údajně přišel Microsoft, který by HTC navíc snížil nebo dokonce odpustil licenční poplatky za používání Windows Phone. Smartphone s dual-bootem je však jen jednou z možností, jak by dohoda mezi obě společnostmi mohla dopadnout. Dočkat bychom se totiž mohli také špičkového smartphonu po stránce designu, výbavy i zpracování, jakým je například HTC One, který však bude mít operační systém Windows Phone namísto Androidu.

Zatím zůstává otázkou, zda se obě strany dohodnou a nabídnou toto zajímavé řešení uživatelům.Nebudou to mít rozhodně lehké a proto bude hlavně záležet na zákaznicích, zda je taková nabídka zaujme natolik, aby si takové zařízení koupili. Jak by se vám takováhle nabídka líbila, změnilo by to jakkoliv postoj při vašem rozhodovaní o zakoupení nového telefonu?

Zdroj: phandroid

6 KOMENTÁŘE

  1. Do toho bych šel :).

    Android na aplikace všeho druhu, hry a vyblbnutí. Windows Phone na běžné používání, Office a momenty, kdy nechci, aby mne cokoliv štvalo.

  2. Já jsem byl hodně dlouho vaším čtenářem. Vždycky, když jsem viděl nějaký článek s chybami nebo blbostmi, tak jsem si říkal: každý se občas splete. Ale co se u vás stalo v posledních měsících fakt nechápu. Předpokládám, že jste úplně pozměnili redakci, protože se vaše články nedají číst. Je mi to líto, ale mažu si vás z RSS. Snad najdete jiné otroky, co vám ty vaše výblitky budou číst. 🙁

  3. Pane Tomek, jaký máte názor na dualboot operačních systémů Androidu a Windows? K čmu byste jednotlivé operační systémy využíval? Jak se vám líbí modrý smartphone na obrázku? Koupil byste si někdy takový? V jakém oboru pracuje vaše matka? Vlastníte nějaké domácí zvíře?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here