HTC HD2 spustí upravený Android od Nokie

1

HTC HD2 Nokia Android

Na legendární HTC HD2 byly úspěšně portovány téměř všechny mobilní operační systémy. Naposledy jsme o tomto smartphonu psali v souvislosti s funkčním Androidem 4.4 KitKat, nedávno se však jednomu z vývojářů povedl další husarský kousek. HD2 už dokáže spustit i značně upravený Android 4.1.2 Jelly Bean od Nokie, který je používán v nedávno představených smartphonech Nokia X, X+ a XL.

Port je zatím jen ve velmi rané fázi a seznam funkčních součástí systému je velmi krátký. Pokud vám HTC HD2 ještě leží doma v šuplíku a vy byste chtěli vyzkoušet Nokií upravený Android, budete muset chvíli počkat, zda se vývojáři podaří port úspěšně dokončit. Prozatím jde tedy spíše o demonstraci toho, že HTC HD2 je nesmrtelný přístroj, a to po stránce možnosti portací i podpory ze strany komunitních vývpjářů.

HTC HD2 bylo představeno v říjnu 2009 a původně disponovalo operačním systémem Windows Mobile 6.5 Professional. K výbavě smartphonu se řadil 4,3″ displej s rozlišením 800 x 480 pixelů, jednojádrový procesor Qualcomm Snapdragon S1 taktovaný na 1 GHz, 448MB RAM nebo baterie o kapacitě 1230 mAh.

zdroj: Phone Arena, XDA Developers

1 komentář

  1. ahoj mas tam chybu v druhem odstavci dole

    možnosti portací i podpory ze strany komunitních vývpjářů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here