HTC Desire HD dostane už brzy Android 4.0 ICS

0

HTC Desire HD

AKTUALIZACE: Máme dobrou zprávu pro všechny evropské majitele HTC Desire HD. Podle zákaznické podpory dostane mezinárodní verze smatphonu aktualizaci na Android 4.0 ICS a to v dříve stanoveném termínu, tedy v červenci či srpnu letošního roku. Níže uvedená informace se tedy naštěstí opravdu týká jen kanadského operátora Telus.

Když HTC zveřejnilo přehled modelů, které dostanou aktualizaci na Android 4.0 Ice Cream Sandwich, bylo docela velikým překvapením, že se v seznamu nacházel Desire HD. Tento smartphone nepatřil k nejnovějším, ale nabízel poměrně slušnou hardwarovou výbavu. Ještě podle posledního přehledu, který korejský výrobce vydal před několika měsíci, měl Desire HD dostat update v červenci nebo srpnu. Nyní to však vypadá, že telefon se zmrzlinového Androidu nejspíš nikdy nedočká.

Nasvědčují tomu informace, které zveřejnil kanadský operátor Telus. V seznamu aktualizací totiž najdeme také HTC Desire HD s tím, že aktualizace byla zrušena. Důvodem je údajně „nízký výkon zařízení během testování“. To je poměrně překvapivá informace, zejména pokud si uvědomíme, že Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich jsou vybavena i slabší zařízení jako například HTC One V, které má sice také 1GHz procesor, ale jen 512MB RAM. Desire HD má 768MB RAM a navíc by ICS dostalo se starší nadstavbou HTC Sense 3.6, která je podle staršího prohlášení taiwanského výrobce méně náročnější na výkon než Sense 4.0, kterým je vybaveno třeba už zmíněné One V.

Vyloučeno není ani to, že o aktualizaci budou ochuzení jen ákazníci mobilního operátora Telus a mezinárodní verze HTC Desire HD se tato informace vůbec netýká.

zdroj: gsma

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here