HTC a Apple se domluvili na mezinárodním ukončení patentových sporů

5

Obzvláště po miliardové pokutě Samsungu a několikráte předělávané omluvě Applu se pomalu začínalo zdát, že se patentové soudní spory vlastně ani nemohou vyřešit normální cestou a že s naprostou jistotou musí skončit pro všechny strany nakonec nevýhodným soudním rozhodnutím.

Realita naštěstí tak pesimistická není. Apple dnes z ničeho nic oficiálně zveřejnil, že došel ve sporech s tchajwanským HTC ke shodě a že obě společnosti s okamžitou platností ukončují veškeré vzájemné soudní spory. Nejde navíc o žádnou krátkodobou přestávku, součástí dohody je údajně vzájemná licenční smlouva s platností 10 let.

Zatím není jasné, kdo bude platit komu a kolik. Je tedy také možné, že HTC jen Apple v podstatě uplatilo, nebo také naopak. Tak či tak by to ale mělo oběma firmám ušetřit velké finanční prostředky, které dříve museli vynakládat za soudní poplatky a armády právníků.

S trochou štěstí by konkrétně HTC mohlo chytit druhý dech a namísto soudních sporů se pořádně zaměřit na samotná zařízení. Právě to totiž ve své aktuální ekonomické situaci nejvíce potřebuje.

“HTC is pleased to have resolved its dispute with Apple, so HTC can focus on innovation instead of litigation,” said Peter Chou, CEO of HTC.

“We are glad to have reached a settlement with HTC,” said Tim Cook, CEO of Apple. “We will continue to stay laser focused on product innovation.”

 

„HTC je potěšeno, že vyřešilo své rozepře s Applem, a může se tak zaměřit na inovace namísto sporů“ uvedl Peter Chou, CEO HTC

„Jsme rádi, že jsme spolu s HTC došli ke společnému řešení“, uvedl Tim Cook, CEO Applu. „Budeme pokračovat v cestě zaměření na inovace produktů.“

Zdroj: Apple

5 KOMENTÁŘE

  1. HTC a APPLE vyráběli „parníky“?
    „Tak či tak by to ale mělo oběma firmám ušetřit velké finanční prostředky, které dříve museli vynakládat za soudní poplatky a armády parníků.“ Jen mi to přišlo vtipné, žádná kritika.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here