HP se chce vrátit na trh se smartphony

1
HP Palm Pre 3
HP Pre 3 na platformě WebOS, který byl představen v roce 2011

Když Hewlett Packard v roce 2011 uzavřel divizi výroby mobilních telefonů, asi jen málokdo by v té době odhadnul, že se společnost za pár let pokusí o comeback. Na konci letošního června uvedla Yam Su Yin, která je ředitelkou divize počítačů a tabletů pro asijsko-pacifický region, že HP nesmí chybět ani v oblasti smartphonů.

Je docela pravděpodobné, že je společnost zatím jen v prvotních fázích vývoje, protože zatím údajně neexistuje žádný termín, kdy by se měl objevit nový smartphone s logem HP. Yam Su Yin zatím neuvedla žádné podrobnosti, takže záhadou zůstává také použitý operační systém. S největší pravděpodobností však HP použije Android, se kterým už má výrobce zkušenosti z oblasti tabletů a all-in-one počítačů.

Této spekulaci nahrává také fakt, že platforma webOS už je prakticky mrtvá a příliš mnoho dalších alternativních systémů, se kterými by HP mělo šanci uspět, v současné době neexistuje. Yam Su Yin navíc dodala, že Hewlett Packard chce nabídnout „diferencovaný zážitek“ a právě Android nabízí největší možnosti přizpůsobení.

zdroj: SlashGear

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here