HP připravuje 14″ notebook s Androidem

0

hp-slatebook-14-4

Operační systém Android je převážně určen pro mobilní telefony. To všichni víme. Také víme, že od verze 4.x je mobilní verze a tabletová verze sloučena do jedné verze a přináší tak mnohem lepší uživatelský zážitek. Informace o tom, že by systém Android byl ale připraven na notebooky, zatím žádné nejsou.

Ačkoli čistě notebookový systém Android neexistuje, výrobci občas experimentují a snaží se dostat ten tabletový do svých notebookových produktů. Občas to vyjde, ale většinou ne. Převážně to nevychází díky tomu, že uživatelé nechtějí notebook, na kterých je pouze Android. Jiná situace nastává v době, pokud se jedná o hybrid (tablet+klávesnice).

Společnost HP jde na to ale trochu jinou cestou – bude se totiž snažit donutit uživatele, aby si jejich produkt jednoduše koupili a následně zjistili jeho výhody. Díky tomu začala společnost vyvíjet SlateBook 14, což jest notebook se 14″ displejem a Androidem uvnitř.

Design zařízení je líbivý a musím uznat, že na vlastní oči může vypadat ještě lépe. Kombinace zlaté a černé je prostě designový tahák, na kterém HP může velmi rychle zbohatnout.

Uvnitř zařízení nalezneme Tegra procesor (Tegra 4 nebo Tegra K1), kterému budou napomáhat 2GB RAM. Dále zde nalezneme tři USB porty, webkameru, výstup HDMI a nesmíme zapomenout ani na BeatsAudio.

Co se týče ceny a data uvedení – ani jedna z těchto informací není v této době známá.

hp-slatebook-14-6 hp-slatebook-14-8 hp-slatebook-14-7 hp-slatebook-14-3 hp-slatebook-14-5 hp-slatebook-14

 

Zdroj: Phandroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here