HoloFlex: prototyp ohebného 3D smartphonu s Androidem!

0

HoloFlexTechnologie se nezadržitelným tempem posouvají vpřed a to nám přináší mnoho zajímavých technologií pro smartphony. O flexibilních obrazovkách jsme již hovořili mnohokrát, ale začíná to vypadat, že se možná brzy dočkáme využití této technologie i u sériově vyráběných telefonů.

Dnes si představíme nový prototyp Královské univerzity v Kanadě, který kombinuje ohebný displej s jakýmsi 3D efektem, který by se dal s velkým odstupem přirovnat k hologramu. Smartphone HoloFlex běží na OS Android 5.1 a umožňuje uživateli pozorovat objekty na obrazovce tak, že vypadají, jako kdyby byly promítnuty ve třech rozměrech (za předpokladu, že natočíte telefon do správného úhlu).holoflex-1-658x438

Kromě toho se dá telefon ovládat pomocí ohybů, takže si na něm můžete zahrát třeba poněkud reálnější Angry Birds (ve videu).

Jak asi tušíte, v současné době je rozlišení projektovaných objektů opravdu nízké, přesněji jde o pouhých 160 x 104 pixelů, ale nesmíme zapomínat na to, že se zatím jedná pouze o prototyp, a proto může být brzy vše jinak. Podívejte se na video, ve kterém je znázorněn potenciál takovéhoto přístroje.

www.youtu.be/UDOkwJTPgCc

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here