Hodinky Pebble – alternativa k SmartWatch s vyšší výdrží a e-ink displejem

5

Chytré hodinky, v ideálním případě propojené s ještě chytřejším telefonem, jsou bezesporu zajímavou myšlenkou, kterou se již nějaký ten rok snaží nejeden výrobce dotáhnout do použitelného konce. Bohužel takřka všechny takové projekty, a to i v případě poměrně povedených SmartWatch nebo LiveView od Sony, selhali na nízké výdrži baterie.

Ta byla povětšinou způsobená jednak nutností udržovat bezdrátové spojení s dalším zařízením, tak i přítomností trochu výkonnějších a tedy i energeticky náročnějších mikroprocesorů. Tím opravdu největším ‚žroutem‘ baterie byl však vždy barevný displej.

A právě tuto část problému by mohl vyřešit nový projekt chytrých hodinek nazvaný Pebble. Oproti většině ostatních by totiž měli hodinky Pebble namísto aktivního barevného displeje obsahovat e-ink displej s podsvícením. Ten by jim měl v ideálním případě zaručit jak mnohonásobně vyšší výdrž baterie, údajně průměrně pohybující se kolem 7 dní, tak i větší kontrast a tím pádem lepší čitelnost na přímém slunci.

Kromě onoho e-ink displeje s rozlišením 144×168 by měly hodinky obsahovat také Bluetooth ve verzi 2.1 (zde je poměrně škoda, že nedošlo k využití energeticky úspornějšího 3.0). Hodinky by měly být navíc kompletně vodotěsné.

Z připojitelných zařízení by budou od začátku podporovány všechna iOS 5.0 zařízení a telefony či tablety s Androidem 2.3 a vyšším. Pomocí připojeného zařízení se do hodinek  budou nahrávat dodatečné aplikace, konkrétně z vlastního obchodu stažitelného z Google Play / iTunes.

Hodinky navíc nebudou ani nikterak drahé. Pokud si je skrze Kickstarter ‚předobjednáte‘ již teď, tak Vás vyjdou na poměrně příjemných $115 + $15 poštovného, tedy suma sumárum asi na 2400 korun.

Kdy se hodinek dočkáme v reálu, zatím známo není, jisté však je, že to nebude dlouho trvat. Projekt totiž na Kickstarteru již dávno vybral požadovaných 100 000 dolarů a v době psaní tohoto článku má dokonce vybráno 22x tolik, tedy něco přes dva a čtvrt milionu dolarů. A to již na zahájení sériové produkce bohatě stačí.

zdroj: kickstarter

 

 

5 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here