Hodinky Carbon – energie pro mobil navíc

0

Všichni velcí a někteří malí výrobci se letos chystají na chytré hodinky a náramky. Sony a jeho Smartwatch, Samsung a jeho Gear, nebo třeba očekávané hodinky od Asusu, mají být prodejním hitem tohoto roku. U všech do jednoho se ale nečeká velká výdrž na baterii, spíše naopak. Přesto, že přenos veškerých dat funguje obvykle přes úsporný Bluetooth ve verzi 4.0, výdrž baterie vašeho smartphonu to ovlivní. U hodinek Carbon by tomu mohlo být jinak.

carbon-solar

Nečekejte high-tech zařízení, kompaktní velikost ani nic podobného. Projekt zveřejněný na Kickstarteru má za cíl zvýšit výdrž vašeho mobilu nebo tabletu o něco déle. S 800mAh baterií uvnitř jej budete moci nabít tak, aby vám přibyly až tři hodiny volání nebo procházení webu. Nabíjet bude možné jakékoliv mobilní zařízení, podle zvoleného kabelu. Je nutné také přihlédnout k maximálnímu možnému výstupu 1 ampér, 5 voltů a 5 wattů podle zařízení.

Za 95 dolarů (v přepočtu přibližně 1.875,- Kč) dostanete základní „hodinky“ či spíše náramek bez ukazatele času, baterií, solárním panelem pro dobíjení vnitřní paměti a se silikonovým páskem.  Za 130 dolarů (v přepočtu přibližně 2.570,- Kč) pak získáte skutečné analogové hodinky s koženým páskem. V případě, že byste si rádi popovídali se zakladatelem projektu, podívali se na vývoj a výrobu, zašli na oběd a dostali hodinky jako jedni z prvních na světě, připravte si 800 dolarů (v přepočtu přibližně 15.790,- Kč).

Zdroj: AndroidauthorityKickstarter

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here