Hledáte testery aplikací nebo chcete sami testovat? XDA Developers pomohou a zvládnou i překlad

0

xda logo

Jakkoliv se to nemusí zdát, tak alespoň v případě málo až středně zkušených týmů bývá tím nejtěžším při tvorbě mobilních aplikací jejich debugování a testování na pokud možno co nejširším spektru zařízení a verzí operačního systému.

Samozřejmě existuje několik projektů, které umožňují vzdálené testování na reálných zařízeních přes internet. Tyto varianty ovšem nebývají úplně levné a navíc vyžadují ovládání od samotného programátora, což eliminuje jednu ze složek testování – zkoušení jak se bude aplikace chovat v rukou jedince, který ji nezná.

Pak je tu samozřejmě možnost rozeslání aplikace známým. Tento přístup bohužel mnohdy narazí na nedostatek lidí, kteří by měli jak zařízení s androidem tak i čas a ochotu testovat a následně hlásit chyby nějaké aplikace.

A právě nedostatek lidí ochotných a dostatečně vybavených k testování aplikací řeší nové vlákno na XDA fóru, které právě ochotné a, jak jistě na první pohled uznáte, i poměrně slušně vybavené testery sdružuje. V současné době jich je ve vlákně několik desítek, přičemž alespoň jedním člověkem je zastoupena naprostá většina alespoň trochu rozšířenějších zařízení. U klasik, jako například telefonů řady Galaxy S nebo tabletu Nexus 7, je pak mnohdy okolo desítky ochotných testerů.

Aby toho nebylo málo, tak vedle vlákna sdružujícího testery vniklo i jedno pro dobrovolné překladatele. To se prozatím netěší takové pozornosti a není tedy ani zdaleka tak plné. Na druhou stranu ale u těch nejrozšířenějších jazyků, jako například němčiny, ruštiny nebo španělštiny několik překladatelů eviduje, takže i pokud nebudete mít úplně štěstí, tak úplně bez překladu nejspíše neodejdete.

XDA překladatelské vlákno

XDA testerské vlákno

Zdroj: XDA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here