Heureka – snadné srovnávání cen v e-shopech

1

Češi jsou národ spořílků, o tom žádná, není na tom vlastně nic špatného. Hledáme možnosti jak ušetřit téměř kdekoliv a za cokoli. O levném volání a SMS zprávách jsme již psali, teď přichází na řadu šetření našich nákladů za výrobky v obchodech. Ne všechny (nejenom internetové, ale i kamenné) obchody jsou cenově srovnatelné, například v případě zboží za několik tisíc můžeme ušetřit i stokoruny a to už zní velmi lákavě pro uši nás všech.

Před pár lety bylo ještě nutné v případě, že jste chtěli ušetřit, projít všechny obchody v blízkosti, na internetu vyhledávat podle kódového označení a následně taktéž procházet e-shop od e-shopu.

V době, kdy se na internetu objevila Heureka bylo všemu zdlouhavému hledání konec. Stačilo zadat název produktu, a následně jste viděli seznam obchodů seřazený podle nabízených cen. Ty nejvýhodnější vždy na vrchu, ty méně výhodné naopak ke konci seznamu. Tento nástroj začalo rázem používat stovky tisíc lidí, již bylo snadné najít levný e-shop (i s kamennými pobočkami) kam jste poté zavítali a zboží za příjemnou cenu nakoupili.

Srovnávání cen samozřejmě využívají i prodejci. Mají tak stále přehled, v jaké cenové hladině se pohybují a zdali je nutné snížit cenu aby ustáli v konkurenčním boji, nebo jestli si mohou udržet nabízenou cenu za daný produkt. Prodejci, kteří své výrobky nabízejí za vysoké částky totiž nemusejí být zákonitě lepší.

Heureka tak pomáhá všem a udržuje na trhu pořádek.

Heureka jako mobilní aplikace

Všichni jistě známe internetovou stránku Heureka.cz. Vyhledávat jde již delší dobu i pomocí m.heureka.cz, což je mobilní verze. I tak ale není aplikace pro telefony Android čistě převedená internetová stránka. Má k ní sice blízko, protože na ní v případě shody produktu odkazuje, ale nabízí i speciální vychytávku, díky které Vám ušetří čas a zjišťování cen je mnohem zábavnější a pohodlnější.

Představte si modelovou situaci. Vkročíte do obchodu, kde Vás zaujal pěkný digitální fotoaparát v akci. Splňuje Vaše požadavky, je za poměrně výhodnou cenu a tak příliš neváháte. Najednou si však vzpomenete, že máte ve svém telefonu aplikaci Heureka, vyofotíte EAN (čárový) kód a ejhle! Najednou zjistíte, že několik obchodů nabízí cenu dokonce ještě o cca 500 Kč méně.

Ano, na takovém příkladě jsem Vám chtěl předvést, jakým pomocníkem může tato aplikace být. Není dobré se zbrkle rozhodovat, nakoupit lze téměř vždy za méně a je jedno jestli zrovna kontrolujete akční, nebo zboží ve slevě.

Prostředí aplikace, vyhledávání

Ve zkratce: jednodušší už být ani nemohlo. Aplikaci, kterou po nainstalování spustíte totiž na displeji zobrazí jen 2 velké ikonky. Tou první je ,,Čárový kód EAN“ kterou symbolizuje ikona čárového kódu. Po spuštění se dostanete do režimu fotoaparátu. Zde jednoduše zamíříte čočkou Vašeho telefonu na čárový kód a po načtení Vás aplikace automaticky přesměruje na hledané zboží a nabídne všechny dostupné obchody z databáze, kde mají stejný produkt. Vy si tak během chvilky ověříte, zdali nemůžete ušetřit nákup v jiném obchodě. Ano, takhle snadné to je. Pár vteřin Vám tak může stačit na ušetření poměrně velké částky.

Druhou možností je ,,Název produktu“. To je již obligátní zadání názvu výrobku (nebo alespoň jeho značky), kdy aplikace ukáže to stejné s rozdílem, že informace o produktu musíte vyhledat ručně.

Další možnosti aplikace jsou již velmi slabé. Můžete vymazat historii zobrazených produktů, získat nějaké informace o aplikaci samotné a v nastavení změnit jazykovou verzi pro vyhledávání. Zapoměl jsem zmínit, že aplikaci mohou využívat jak Češi, tak i Slováci, vždy se zobrazují obchody v dané zemi.

Vyhledávat můžete že široké palety zboží. Konkrétní kategorie jsou například: foto, TV, video, audio, mobilní telefony, GPS navigace, počítače, bílé zboží, oblečení, kosmetika, dětské zboží, auto-moto, sport, dům a zahrada a další.

Dodatečné možnosti 

Poté, co úspěšně najdete zboží pomocí Heureka app, můžete zjišťovat i další informace, které se mohou hodit. Zákazníci, kteří dosud používali m.heureka.cz již tuší. Můžete si krom zobrazených cen prohlédnout fotogalerii produktu a také si o něm přečíst další informace, což je užitečné v případě, že popis produktu v obchodě je nedostatečný a v popisu Vám chybí důležité informace.

Závěr, zkušenosti

Nemůžu říci, že by aplikace přinesla něco přelomového. Aplikace samotná Vás jen přesměruje na mobilní stránky Heureka, které už delší dobu všichni známe. Snaha o oživení v podobě vyhledávání pomocí EAN kódu však považuji za velmi příjemné zpestření. Prostředí aplikace je taky maximálně jednoduché a přehledné, nikdy Vás nic neruší, vše je připraveno na Váš povel hledat levnější obchody. Za sebe mohu říct, že aplikaci spouštím mnohem raději, raději také načítám čárové kódy pomocí fotoaparátu, než abych najel na mobilní stránku a zboží do vyhledávače vypsal ručně.

Aplikace mi vždy poradila obchod, díky kterému jsem ušetřil velmi pěkné částky. Je důležité si dát pozor na neověřené obchody, ale to samozřejmě neplatí jen zde, to není chyba projektu Heureka. Plní přesně to co od ní jako uživatel očekávám. Záleží na každém z nás, aplikace je samozřejmě zdarma, za sebe mohu doporučit dát ji šanci, třeba si nakonec také převyknete.

 

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

  1. Nic proti, ale ta aplikace je otřesná, a nutně by potřebovala péči která jí u takového portálu jako je Heureka náleží.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here