HeadWatch – chytré hodinky na ruku i na ucho

0

Další chytré hodinky jako projekt na Indiegogo.com. Na rozdíl od klasického konceptu je můžete z náramku odepnout a připnout k uchu. Další headset není potřeba, na sluchátka můžete také zapomenout. Pokud se podaří vybrat 300.000 dolarů, dočkáme se jich příští rok v březnu.

nexusae0_20140308101000-Headwatch_anim2__Medium__thumb

Na jakém systému hodinky poběží, není jisté. S kompatibilitou se počítá u většiny operačních systémů. Není známa konkrétní specifikace, pouze funkce, které by měly hodinky přinést. Neměly by mít žádná tlačítka, měly by být voděodolné, zvládnout měření teploty, obsahovat akcelerometr a notifikovat pomocí speciálních RGB pruhů.

V ukázkovém videu je zobrazeno měření teploty okolního prostředí, konkrétně  hrnku s teplým nápojem. Dnes samozřejmě nesmí chybět senzor okolního světla. Cena za hodinky startuje na 189 dolarech (v přepočtu přibližně 3.730,- Kč). K tomu musíme připočíst ještě poštovné ve výši 15 dolarů (v přepočtu přibližně 300,- Kč).

Hodinky nemají žádné tlačítko, mají se ovládat pomocí pohybu, díky zabudovanému akcelerometru, a také skrze dotykový displej. Zajímavostí je i rychlé párování. To má probíhat přes QR kód zobrazený na displeji HeadWatch, který bude sloužit zároveň i jako zabezpečení.

Nabíjení bude probíhat standardně skrze USB kabel ze sítě nebo z počítače. Displej by měl jít podle nastavení vypnout, pokud budete telefonovat a hodinky budete mít připnuté k uchu. Otázka výdrže baterie je nejistá, měla by být však zajištěna použitelnost po dobu dvou dní, pokud budete telefonovat jako s headsetem i přístroj používat jako hodinky. Barev u finální verze produktu by nakonec mělo být pět, v současné době jsou jisté čtyři – černá, šedá, červená a oranžová.

Pokud se podaří vybrat potřebnou částku a peníze budou stále přibývat, budou se částky potřebné pro vybrání posouvat. Při vybrání 500.000 dolarů přibude měření aktivity a spánku, při 700.000 dolarech UV senzor  a při vybrání 1.000.000 dolarů dostaneme aplikaci pro propojení s palubním počítačem auta.

http://vimeo.com/88515938

Zdroj: Androidpolice, Indiegogo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here