Pokud jde o zabezpečení a ochranu soukromí, hodně lidí se obává připojit k veřejné síti Wi-Fi, podvádění technologie rozpoznání obličeje a také toho, že někdo obejde čidlo otisků prstů a dostane se do jejich zařízení. Tyto senzory dnes najdeme v podstatě na každém chytrém telefonu nebo tabletu. Podle počítačových odborníků z Univerzity Newcastle, bychom měli věnovat těmto senzorům větší pozornost.

Podle jejich článku, jejich tým byl schopný rozpoznat čtyřmístný kód na první pokus v 70 procentech, 100 procentní úspěšnost měli maximálně při pátém odhadu. Přitom většina telefonů umožňuje více než 5 pokusů bez nějakých následků.

V podstatě, většina aplikací a webových stránek nepotřebují zvláštní oprávnění pro přístup k vaší poloze a senzorům. Pomocí vaší polohy a senzorů, hackeři jsou schopní odhadnout nejen heslo, ale také i interakci.

Každý Váš pohyb – klikání, rolování, dlouhé stisknutí tlačítka, hackeři mohou využít a mohou použít standartní senzory přes které mohou vidět, například to, co právě píšete na Vaší virtuální klávesnici. Podle těchto výzkumů, pokud webovou stránku zavřete úplně, ale měla nějaké škodlivé kódy, tak Vás hacker může špehovat, i když máte telefon zamknutý .

Potíž je v tom, že se s tím zatím nedá nic moc dělat. Tým tuto zprávu již oznámil firmám jako jsou Apple a Google, ale zatím nikdo nepřišel s řešením, jak to napravit. Jedině, že by zavedli senzory do oprávnění aplikací a každé webové stránky. Tyto senzory mohou být ale v budoucnu nadále zranitelné.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here